bugün

okumayı seven ve yeni kitaplar okumak isteyen iki kişinin gerçekleştirdiği aktivite.
güzel bir eylemdir. biz buna karşılıklı ödünç verme diyelim çünkü kitapların sahibine geri dönmesi elzemdir. yoksa verdiğiniz kitap sonunda size geri dönmüyorsa hiç de güzel değildir. sonunda hem üzgün hem de kızgın biri olabilirsiniz. onun dışında güvenilir birileriyle yapıldığında çok hoştur. zira yeni alınmış bir kitabı okumak ile kullanılmış ve üzerine notlar alınmış bir kitabı okumak bambaşka şeylerdir. ikisi de güzeldir ama kullanılmışı okurken alınan notlara bakarak düşünüyorsun, acaba ne düşünerek buraya bunları yazmış diyorsun. başka bir dünya var orada. kısacası üçüncü bir şahsın hayal dünyasını da keşfediyorsun yani.
bu hafta en az benim kadar istekli bir arkadaşla bunu yapacağız bakalım. göndereceğimiz kitapların ne olduğunu da söylemiyoruz. çok heyecanlı. tabii sonunda elimde kitap yerine "qandırdım" şeklinde bir not da bulmam olasılıklar dahilinde. yok ya, değildir o kadar sanmam. genel anlamdaki şakacı tavrını buraya yansıtmaz herhalde. neyse bakalım göreceğiz artık.
yapmak istediğimdir.
başka bir sözlük yazarı da isterse neden olmasındır.
kitap takas etmek veya satmak isteyen beyler beybileytler buyursunlar.
http://www.morfeyus.com
kitaplarimi kimseye vermem valla. Benim icin imkansiz bir olay.
sonunda iade konusunda kriz yaşanmamak şartıyla, keyifli ve birbirinin kültürel zevklerini daha yakından anlamayı sağlayan bir aktivite.
beyler şu an üniversite okuduğum şehirde yanımda 3 tane kitap var.
semerkant - amin maalouf (sağına soluna notlar alınmış)
ölü canlar - gogol
arap milliyetçiliği ve türkler - ilhan arsel (eski ve yıpranmış)

şimdi arkadaşlar bu 3 kitabı sizin 3 kitapla değişelim. birbirimize 1-2 ay süre verelim. okuyalım. sonra herkes kendi kitabını kendi alsın geri.

maksat yeni kitaplar okumak.

düzce ve çevresi olabilir.
istanbuldaki eve de kabul edebilirim. yani istanbul ve çevreside olur.

kargo parasını da herkes kendi öder.

kitaplarım değerlidir bu arada, geri vermezseniz üzülürüm ona göre.
Verdiğim kitabı tertemiz bir şekilde aldığım sürece hiç bir sorun yok gibi görünüyor.