1. 1.
  kitapçıdan ya da kitap satan bir yerden para ile kitap almak. satın alınan kitap okunur ve anlaşılırsa iyi bir yatırımdır.
  1 -1 ... fotokopini cektir git
 2. 2.
  korsan olmadıgı sürece faydalı bir eylemdir.
  2 ... akrep insani
 3. 3.
  en az bir kere verilen para nedeniyle pişmanlık duyulur.

  (bkz: bilgi parayla satılmaz)
  -2 ... bashar2
 4. 4.
  hayattaki en güzel anlardan birisidir. şayet para ve zaman varsa tabi. alacağım kitabı önceleri araştırıp, karar verdiğimde sonrasında da aldığımda hemen bi yere oturup okuma isteği yaratmıştır bende.
  3 -1 ... alone with everybody
 5. 5.
  kitapçıya girdiğimizde meydana gelir bu durum, veya kitapçıya gideriz almak için.benim kendimi kaybettiğim durumdur * ev de yığınla kitap sırada bekler ama yine de alırım ulan.kendimi çaresiz hissettiğim yerlerden birtanesidir kitap satılan yerler.

  (bkz: hepsini birden istemek)
  (bkz: bilgelik aşkı)
  3 ... dort melek
 6. 6.
  heleki korsan dan alıp eksik sayfalar sebebiyle hayal gücünü geliştirmek ayrı zevk.
  -1 ... simillay
 7. 7.
  bir sahaftan alıyorsanız eğer ayrı bir zevk veren eylemdir. tarihi hissetmek, o kitabı sizden önce kimlerin okuduğunu düşünmek ve eğer şanslıysanız kitabın sayfalarına yıllar önce düşülmüş bir notla karşılaşmak tarifi imkansız duygular yaşatır insana.
  3 ... bigudi
 8. 8.
  bu konuda şunu bilmeliyiz her kitap okunmaz.daha doğrusu her kafa doğru olmaz her mevzu da kitaba konu olamaz.bir kere bu durum ilkokuldan beri öğrendiğimiz kitap insanın en iyi dostudur sözüne çok ters düşer.kitaplar ne ahmet altan gibi hiçbir insan kişiliğiliğine sığmayan müstehcen fikirlerin kucağıdır ne de ipek ongunun az kelimesi altında içkiyi gençliğe uygun gösterebileceği bir yer değildir.sigare yaşının ilkokul çağına, uyuşturucunun 17 ye düştüğü bu ülkede bunu savunmak ne kadar acayip.düşünmemiz gereken kitap satın almak değil doğru olanı bulmak.
  ... entelliz
 9. 9.
  akılda asla:' ya almasa mıydım?' diye sorular bırakmayan tek eylem.
  1 ... fazlauzaklasmisolamam
 10. 10.
  Güzel şeydir, özellikle de eve geldiğin zaman yeni aldığın kitapları kurcalamanın hazzı paha biçilemez.
  3 ... molt