bugün

Kandırmacadır. Lakin okumaya devam ederse birşeyler kapacağı aşikardır.
bir insanın ne kadar aptal olduğunu gösterir.

bu tür insanları kocaman bir çukur kazdırdıktan sonra hepsini içine koyup, üstlerine binlerce kitap atıp, birazcıkta benzin döküp en sonunda zippomu ateşleyip üstlerine atmak istiyorum.
yanlıştır. çünkü kitap okuyan insan ''aslında ne kadar az şey biliyormuşum'' diye bir duruma düşer ve kendini geliştirmeye ve okumaya devam eder.

okumayan insansa ben biliyorum edasıyla oksijen israfına devam eder.
görsel
yakın zamanda sıkça karşılaştığım, asosyal olup kendini okudugu kitaplarla pazarlamaya çalışan insan tipi.
kitabin icerigine gore degisir ama kendini kulturlu sanmasi kesin mallik gostergesidir.
Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir.

Kitap okuyan bireyin asıl amacı erdem ise işte o zaman bilgi ve kültür arkasından gelebilir.
Imdb listesinden üç film izleyenle ayni kategoridedir.
Kitap okumayıp kültürlü olduğunu sanmaktan hallice durum.
kitap okumadan kültürlü olduğunu sanmaktan daha iyi olan hissiyat.
doğru bir sanı içerisinde olmaktır. Kültür, toplumun maddi ve manevi birikimidir. kültürlü olmak maddi manevi birikimi öğrenmeyi gerektirir. Bu da elbette ki kitap okumakla olacak iştir. tabi burada kitaptan ne kastedildiğinin açılması lazım. Benim kastım maddi ve manevi birikimi veren kitaplardır. Yoksa popüler kültürün dümen suyuna girmiş üfürükten teyyare kitaplar elbette kişiyi kültürlü yapmaya yetmez hatta kültürsüz yapar.
insanı güldüren hededir. tövbe tövbe. evet.
Kitap okumayıp kendini kültürlü sanmaktan iyidir.
Kitap okumayıp ahkam kesenlerden, kültürlü olduğunu zannetmekten daha doğru bir davranıştır.
Kitap okuyup kültürsüz olabilmek kadar yurdum insanına yakışan durumdur. Bizde amaç farklı aga.
doğru düşüncedir.
kitap okuyorsa sinemaya , tıyatroya da gidiyor çevresinde olan biteni de takip ediyordur. kendisi 'ben kültürlüyüm.' diye gezmez ancak çevresindeki kitap okumayanlar üstüne alınır işte böyle.
Okunan kitaba göre doğruluğu veya yanlışlığı değişebilecek olan düşüncedir.
Kitap dışında başka bilgi edinilebilecek kaynaklardan haberi olmayan yazarın düşüncesine benziyor. Fakat gazete dergi çeşitli kaynak siteleri vardır bilgi edinmek için. Şu da bir gerçektir ki ülkemizde en çok roman kitapları basılır. Aşk zırvalarından ne kadar bilgi edinilir on da ayrı bir meseledir.
80'li yıllarda doğmuş kezolarda sıklıkla görülen bir yanılsamadır. kitap okumak iyidir ama her kitap insana bir şey katmaz.
Aşk romanı okumuyorsa doğru düşünce olabilir.
kültürden kasıt ne anasını satayım. her insan kültürlüdür efenim kültürüne göre değişir.
Meselaaa,
Kitap okuyan kültürlü bir insan, bu başlığı açmayacak kadar kültürlüdür en azından..!
ancak kendini kandırmaktır. evet.
okuduğu kitaba göre değişen durumdur.