bugün

Ben mal mıyım acaba diye düşündüren durum. Ne gibi bir fayda istediğim de muamma. Paronayaklıkla şüphe arasındaki farkı ayırt edemez oldum sözlük. Heralde onu geçirsin diye okuyorum.
yanlış kitapları okuyorsunuzdur.. kendi zevkinize göre kitapları denemelisiniz
2015 yazında uzun bir süre internet ve televizyonun olmadığı bir mekanda takılmak zorunda kalmıştım. günde 1 tane kitap bitiriyordum nereden baksan 25 kitap bitmiştir o dönem. alışkanlık olunca dönünce de devam ettim ama hayatımda değişen bir şey olmadı açıkçası. zaman kaybını saymıyorum bile açık ve net.
(bkz: eşeğe altın semer taksalar eşek yine eşektir)
Kitap okuyan insanın hayatı değişmez, kitap okumak insana kendi hayatı hakkında kararlar alıp kendini değiştirebilme olgunluğunu ve bilincini kazandırır.
nasıl ya, hayret. şöyle kitabın sayfası açıkken bir foto çekip hala koymadın mı sosyal aleme. elalem adam görsün.
25 kitaptan 1 tanesinde bile ne Doğan Cüceloğlu'na nede Paulo Coelho'ya denk gelmemiş yazar beyanıdır denk gelseydi yazmazdı.
uzun süre kitap okumadıktan sonra konuşmamın değiştiğini bile fark etmişliğim varken senin böyle bir fikirde olman, çok garip.
hangi kitapları okuyorsun? ona göre cevap vermek gerekir.

ve hangi amaçla okuyorsun?

başlangıç için söylüyorum eğer çok ağır içerikli bilim veya felsefe kitapları veya çok hafif masal serisi okuyorsan anlamazsın tâbi.

okuma amacın eğer vakit geçsin diye ise yine bir şey anlamazsın. kitap boş vakit için okunmaz.
(bkz: anlasan adın zaten gerzek hamdi olmazdı deve) *
güncel Önemli Başlıklar