bugün

hiç kitap okumayan bünyeye " ne! hiç mi kitap okumuyosun?! oha be, insan ayda bir falan okur bari!" gibi cümlelerle yaklaşıldığında alınması muhtemel tepkidir. neden kitap okumuyor diye yadırganır ki insan? en az okuyanlar kadar iyi türkçe konuşabiliyor, kendimi ifade edebiliyorum. hatta konuşarak taşı bile ağlatabileceğimi söyler dostlarım. e ne eksik bende? okumuyorum bro kitap, sevmiyorum, üşeniyorum. imlaya çoğunuzdan daha çok dikkat ediyor, anlam bütünlüğüne çoğunuzdan daha çok önem veriyorum. ne eksik ulan bende? zaten güzelse filmini çekiyorlar lan, ne gerek var? hem efektler falan cillop oluyor, sokmuşum kitabına. kitap da 10 tl film de! sinemada adam sana koltuk, ses ve görüntü de sağlıyor üstüne üstlük. daha maliyetli. esnaf çocuğuyuz biz, paranın hakkını en çok hangisi veriyorsa onu seçeriz. ha zevktir kitap okumak orasını bilmem. ama ben ve benim gibilerin zevkleri arasında değil. yani mecburiyet ya da medeniyet göstergesi olamaz kitap okumak. "geçenlerde şu kitabı okudum, çok iyiydi ya" dediğinde beni ezemiyorsun imitasyon entel. ben sana gelip " kendi 20mizden başlayıp 4 downda touchdown yaptık. ekstrada field denedik, kickde de safety yaptık" desem girecek misin itin götüne? o da benim zevkim, ben de onu sana mecbur kılayım mı? uzun lafın kısası, kitap okumak zevktir, zorunluluk değil. şahsi kanaatim kitap okuyanı da siksinler.
(bkz: sikin bunu)
kitaplarla tatsız geçmişi olan yazar isyanıdır.
(bkz: özet geç piç)

(bkz: okuyanı siksinler)
kitap okuyayım derken, kitabın üstüne oturması sonucu istenmeyen bir durumla karşılaşan insanların verdiği tepkidir efenim.
her kitabın filminin çekildiğini zanneden yazarın hezeyanıdır.