bugün

Her daim var olacak şeydir. Evet.
kitap okumayan veya okuyunca eleştirileceğini düşünen insanın çırpınışı,kavga arayışıdır dedirten başlık.
Kitap okumak güzeldirde, bir kesim var hani (kitap kurdu, kitap kokusu v.s) her sosyal paylaşım platformunda bu okuduğu kitabı belli eden kesim çok itici geliyor.
Olmayan iticiliktir.
Aksine, saygı uyandıran, kendine, topluma, evrene duyarlı, aydınlanmanın ve algı genişletmenin gereğine inanan insan özelliğidir.

Yan gelip popo büyüterek, üç maymunu oynama ustaları, fesleğen gibi bir hayat süren acınası güruh, itici bulabilir elbette. Normal!
okuduğum iki sayfa kitabın birilerine battığı** iticiliktir.

kızdım.
Benim de çok fazla kitap okuyan birisi olarak sonuna kadar katıldığım beyan.

Tamam okumak çok güzeldir, hayata bakış açından tut diksiyonuna kadar herşeyini değiştirir ancak sosyal medyada durmadan tumblr havasında kahve ve kitap paylaşan insanlar bana da itici daha doğrusu gösteriş amaçlı geliyor.

Kitap gösteriş için okunmaz.
okumayanların, kendilerini haklı çıkartmak için okuyanlara bok atmaya çalışmalarının sonucunda ortaya çıkan görüş.

evet, hepimiz kusmaya başladık artık kürk mantolu madonna nın kahve eşliğinde, masada veya sahilde çekilmiş fotoğrafını görmekten.
evet, hepimiz nefret ettik, elif şafak okuyup, mevlana hakkında yorum yapanlardan.
ama bunlardan, kitap okuyan insanın iticiliği sonucunu çıkarmak, itici sandığınız insanlardan daha çok itici yapıyor sizi.

artı, o bahsedilen kitap kokusu, gerçek bir tutkudur. o kokuyu sahaftan almayan, kitabı eline aldığında ilk önce koklamayan kişi, bilemez, anlayamaz.
Cahil iticiliği kadar değildir .
(bkz: türkiyenin gelişmeme sebepleri)
kitap okumakta olan kişi etrafıyla ilgilenmediği için onunla iletişime geçmek isteyenlere itici gelebilir. isterlerlerki kitabı kapatalım ve "dile benden ne dilersin" diyelim onlara.
bu başlığı yazan yazar iticiliği.
yahu bir insan neden kitap okumaz ki?
siz de okuyun siz de itici(!) olun o zaman.
Herkesin iyi anlaması gereken bir iticilik. Çevremizde bu tipler ne yazık ki çok. Bunlar kitap okumakla kendilerini birşey sanıyor. Evet.
Her zaman her ortamda hissedilen iticilik. Kitap okuyan bir insanda, inek kadar akıl yoktur. inek hiç olmazsa Yoğurt yapıyor bize. Bunlar ne s.kime yarıyor ki. Evet.
Sen erotik şiir oku.
güncel Önemli Başlıklar