1. ?.
  on kitaptan dokuzunun yazılma sebebinin manipülasyona hizmet olduğunun farkına varan kişinin bir müddet sonra düştüğü durumdur. acı olan bugüne kadar okuduklarına harcadığı zamana yanmasıdır. doğru olansa okumak, ama uyanık olmaktır.
  ... williamhowardtaft
 2. ?.
  hukuk fakültesi öğrencilerinin hazin sonu.
  1 ... ciddik kusu
 3. ?.
  okul, iş, güç arasında beyin aktivitesi kitap okumaya zaman ayıramayan ya da ayırınca nanay olan* insan kişisi eylemi. üniversiteye giren öğrencilerimizde sıklıkla görülür. bir süre sonra geçer kitaplara geri dönüş olur.
  ... tankut kabza
 4. ?.
  kafanın başka durumlarla dolu olması sonucu oluşan durumdur.
  ... miksaj
 5. 1.
  son zamanlarda içinde bulunduğum durumdur. Oysa okumayı çok seviyorum. Kitaba bakınca okumak için can atıyorum ama elime alınca sayfalar ilerlemiyor. Kendimi aynı cümleyi tekrar tekrar okurken buluyorum. Bu kitabın sıkıcı olmasından da kaynaklanmıyor, oku(maya çalıştığım)duğum kitap gayet ilgi çekici ama olmuyor işte. işkence gibi. Neyim olduğunu bilebilsem keşke...
  1 ... daughter of kafka
 6. 2.
  Yaklaşık beş aydır içinde bulunduğum durumdur. Geçen sene günde bir roman bitirirken şimdi bir ayda zor bitiriyorum. Okuduğum cümleleri anlamıyor, aynı cümleyi bozuk plak gibi tekrar tekrar okuyorum.
  3 ... saskin koala
 7. 3.
  anne/baba olanların çok iyi anlayacağı şey. bir özlem bu. kitap okumak güzel şey.. ama bebek daha güzel.
  ... embesilication