bugün

varlığını hissetmediğin bir şeyin yokluğunun hissedilememesi ile açıklanabilir.
normal olan bir "övünme." devir okumanın kötülendiği, cehaletin prim yaptırılıp övüldüğü bir devir maalesef.
Kitap okuyanların cehaletini gördükçe bir kez daha kendimle gurur duymama vesile olan cümle. Adam 7/24 elinde kitapla geziyor ama daha konuşmayı bilmiyor amk.
eksikliğini göremeyenler ancak böyle bir cümle kurabilir.
ben açık öğretim sınavlarımı ders yapmadan geçmiştim.
kitap okumak başkasının kafasıyla düşünmektir.

-arthur schopenhauer.
gurur duyulmaması gereken boş bir cümle.

https://pbs.twimg.com/media/DxwssvGWwAIkwtj.jpg
Ama biz hissediyoruz dedirtir.
Biz okumayı o okusun diye bırakmış insanlarız.
mal beyanıdır.
Ve sen dijital bir yazar olarak buradasın?
Her kitap okumayan birey diğerlerine külfettir.
Benim sadece Windows xp de çalışan bir program için kullandığım yedek pc geldi aklıma o da hiç eksikliğinin farkında değil.
Bilgiye ulaşmanın tek yolu kitap okumaktan geçmiyor artık.

Görsel yoldan (belgesel, röportaj, biyografiler vs.) izleyerek de bilgiye ulaşmak artık mümkün. Haddizatında bilginin akılda kalıcığı açısından da bu yolun daha iyi olduğu da söylenebilir.

Yani kitap okumak bilgiye ulaşmanın tek şartı değil ama şartlarından biri.
Üç vakte kalmaz, hissedilir eksikliği, kanımca.
Evet siz hissetmeyebilirsiniz ama bize çok acı hissediyorsunuz.
ama ilerde çok çekersin acısını en basitinden çocuk gelince baba amasya genelgesinin maddeleri neler veya kız arkadaşın bana şiir oku diye tutturur ortada kalırsın aman diyim kitap hayatınızın bir parçası olsun.
ŞiiR sevmeyen aşkı,
kitap sevmeyen bilmeyi bilemez.
Bir mal beyanıdır. Kitap okumayan insan 500 metre uzaktan bile kendini fark ettirebilecek cehalete ve yoksunluğa sahiptir.
hissetme yetin mi var?
Ben kitap okumam insan okurum.
Okuyorum bir şey olmuyor diye düşünüyordum. Sonra bir yerde "yediğin yemek seni hemen büyütmez." diye bir şey okudum.
Eksikliğini hissetsen bile farkedecek kadar beyin yoktur. Zira okumayıp geliştirmeyince kendini, mantıklı düşünmen zor olur.
çomara kitap zarar,
ona yalan, iftira yarar.
bilmediğiniz bir şeyin eksikliğini hissetmezsiniz zaten.
asıl sorun o eksikliğini hissetmediğiniz şeyin, bir eksiklik olarak görülmediği bir ortamda olmanızdır.
cehalet.....loading.....
Olabilir, hele ki özet hiç okuma.
Çünkü: okumayanın kahrı çekilir de, özet okuyanın kahrı hiç çekilmiyor.