bugün

kitap okumadığın için ''hissetmiyorum'' değil ''hissetmiyom'' yazıyorsun zaten. o ''r'' harfinin eksikliği bize çok şey söylüyor.
Biz hissediyoruz.

Ölü ozanlar derneği az önce burdan geçti.
Varlığından haberdar olmadığın şeylerin eksikliğini tabiki de hissetmezsin.

Kitap okudukça eksikliği daha çok hissedilir.
doğrudur. eksiklik hissetmiyorlar. bu insanlar kitapları sadece karşı cinsi etkilemek için kullanılan bir araç zannediyor çünkü. kitaplardan konuştuğunuzda da küçümserler sizi. ilginç bir bakış açısı.
Kitap okumak güzel bir şey aslında ama benim ilgimi çeken kitap çok nadir. Bir kitaba başlayınca yarıda kalıyorum çoğu zaman ama bir hissedince sonu gelmesin istediğim kitaplarda oluyor tabi.
görsel
Okumanın faydaları hiç varolmadığı için eksikliğini hissetmemek normal. Ama okuyanlar da bazen hiç bir boka yaramıyor.
dünya zaten böyle bir yer değil mi? akıllıların hep kuşku içindeyken aptalların daima kendinden emin oldukları yer.

bilmediğinin, anlamadığının, zihninde farkındalığı oluşmayan bir şeyin eksikliğini duyamaz insanoğlu zaten.

(bkz: dunning-kruger sendromu)
neden söylenme gereksinimini anlamadığım cümle. mesela insanların kendilerini geliştirip öğrenmesini tehlikeli bulan insanın söyleyebileceği bir söze benziyor. herhangi bir meslek erbabına mesleğinin getirileri sorulduğunda, kendisine rakip istemeyen meslek erbabının yaptığı işi kötülemesi gibi düşünün.
not:daha açık anlatırdım ama hiç içimden gelmiyor. *
Beyninin kapasitesinin ne derecede oldugunun gostergesidir. Beyin denecek bir beyni olan adam okumadigi taktirde o genis alandaki boslugu hisseder. Ama insandaki beyin yok denecek derecede ufak oldugu zaman icine birseyler koymasan bile bosluk hissedilmez. Zaten okuyupta bilgi girsin desen bile yer olmadigindan o bilgi girmez oraya.
Bilgiler,fikirler,hayatlar,anekdotlar kitaplarda olur ancak yalnızca kitaplarda olmaz hiç kitap okumayan ammavelakin yeni bir şey duyduğunda ne olduğunu inceleyen araştıran detaylara önem veren bilgiyi aklında tutma kapasitesi bulunan insan kültürlü dolu biri sayılabilir kardeşim dediğim insan 3-4 güne bir kitap sığdırırken ben son kitabımı okuyalı 6-7 ay oldu ama konuştuğumuz konular hakkında yorum ya da çıkarım yapma kısmında önde olan taraf değişebiliyor kısaca çok okuyan insanların her zaman bilgili olması gerekmiyor bi müziği kimi 100 kere dinler yarısını ezberleyemez kimi 10 kere dinler 11. Seferde eşlik eder,saygılar.
Okusaydın anlardın hissederdin. Hissetmiyor olman eksik olmadığın anlamı taşımaz. Hayatta herkes eksiktir ve noksandır. Kimse tam ve mükemmel değildir. Ama ilminde eksikliğinde noksanlığında insanlığında dereceleri ve kademeleri var.
okumuyorum ama hissediyorum.
''okumuyom,hissetmiyom''.adam baştan aşağı parodi
Gitab okumam eksikligini issetmem diye konusur bu arkadaşlar.
Hayal kurmanın tadını bilmeyen insan söylemi.
böyle düşünen insanlarla aynı toprak parçasında yaşıyoruz. yazık gerçekten. çok yazık...
Olmayan bir şey hissedilemez.

Edit: okumuyom! Acun abi almanya'dan geldim, bigboks yapacam.
Beyin baştan gıdayı almayınca yadırgamaz.

Kitap okuyun.
kitap okumadığın ve eksiklik hissetmediğin başlıktan belli. "hissetmiyom" nedir allah aşkına.
Eksikliğini hissedilmemesinin nedeni, onun değerinin bilinmemesinden kaynaklanır. Türk toplumunun %8126261'ini bu düşüncede olan insanlar oluşturur.
Eksiklik hissetmeyişin zaten başlıca bir eksiklik. Ben de okumuyorum, zamanım yok ama yine de bir eksiklik hissedilmeli.
ben çok okurum
tommiks texaz ve zagor tüm seri var.