bugün

sınav dönemlerinde öğrenci olarak bitkisel hayata girdiğimizden dolayı düştüğümüz durumdur. diyeceksiniz ders kitaplarını okuyorsun ya. onu saymıyoruz işte.. şimdi kahvemi yudumlayıp uzun soluklu bir orhan kemal, yaşar kemal, orhan pamuk, ahmet ümit okumak vardı. üzerine de defalarca okunmuş franz kafka'nın aforizmalarını okumak vardı. her aforizma üzerine düşünmek, uzun uzadıya düşünmek. ne olduğunu düşünmek ve kitaba doymuş şekilde kritiğini yapmak vardı.
çok özledim lan 3 gündür elim gitmiyor sınavlardan dolayı..
yoğun çalışan insanın ve öğrencinin eğer kitap okumayı seviyorsa yaşayacağı durumdur. öyle ki bazen tak eder ve ne sınav ne iş dinler, koltuğuna uzanır, kitabın sayfalarında kendini ararsın özlemle.
gün boyu bilgisayar ekranına bakıp iş yapmaktan dolayı, akşama herhangi birşeye bakamama durumu yüzünden uzun zamandır özlediğim şeydir kitap okumak. Okumaya kalkıyorum, hadi diyorum, 2 dakika sonra ya gözler yaşlanıyor, ya da inanılmaz bir uyku bastırıyor iş yorgunluğu nedeniyle. Bahane değil ama yine de tat tuz bırakmıyor insanda bu durum.
Yurtta can sıkıntısından patlar durumda iken bir dünya klasiği patlatmak vardı ,diye içimden geçirdiğim durumdur.Bu vakitlerde mutlaka ya bir sesli kitap dinlenmeli ya da bu durum bir kitap edinerek giderilmelidir ,yoksa kafa yapan bir durumdur mazallah.
uzun süre kitap okumamış kişinin yaşadığı durum.
Ben de çok boşladım yav. Akademiyi bırakınca çok amaçsız kaldım.
güncel Önemli Başlıklar