bugün

merak ettiği bir kitabın çıkış tarihini öğrendiğinde o tarihi sabırsızlıkla bekleyen ve mutlaka kitabı alan yazardır. okumadan da o kitabı kimselere koklatmaz ayrıca.
yazmak için okumanın gerekli olduğunu bilen yazardır.
elinin altında, çantasında, çekmecesinde her an kolayca ulaşabileceği kitap ya da kitaplar bulunduran yazardır.
bi sözlük okumayı seven kitap yazarı değildirler
(bkz: ben)
sözlükte çıldırma ihtimalleri yüksektir. bazı iddiaları hayatlarında ne görmüşlerdir ne duymuşlardır.
çok doğru bir seçim yapmışlar insnalardır. amam ve lakin ayaklı kütüphane olmamaya calısmak gerek. yoksa çok sıkıcı insan tiplerine dönüşebiliriz.

aman dikkat..demek ki kendime de uyarı yapıyorum..
keyfine varmışlardır.
insanı bu dünyadan kopartıp kafasındaki her şeyi kısa bir süreliğine de olsa unutturan başka bir şey var mı ki kitap okumaktan başka?
bu eylem yapılırken bir de kulaklıktan son ses müzik dinliyorsanız dadından yinmez.

insan tüm dertlerini unutuyor, farklı dünyalara gidiyor yahu.
onlardan birisi son 3 aydır tek bir kitap yaprağı bitirememiştir.
Benim de içinde bulunduğum tanışılası insan topluluğu.
benim ben ben,vay be böyle insanlarda varmış burda.
benimdir ben.
Kitap okumayı çok severim ama eskisi gibi okumuyorum.Lise de her gün 200-300 sayfa kitap okurdum.Şimdi haftada o kadar okumuyorum.
Uykusuz gecelerde kitapiyi arkadaş . Kitap okumak bir yaşam tarzı.
şu sıralar moliere'in cimri'sini okuyorum.
Bayıldığım olaydır. Çok severim.
görsel
Beni bekliyor oracıkta. Varolmanın dayanılmaz hafifliği.
boş muhabbetleri sevmeyen,
insanlardan sık sık sıkılan,
kelimelerin büyülü olduğuna inanan yazarlardır.
nerde nasıl hareket edileceğini bilirler.hayal dünyaları geniş, sezgileri kuvvetlidir.kelime oyunlarını hızlı kaparlar.okurken yaşar ve tecrübe edinirler.iyi dinleyicilerdir. anlayışlı ve kafa dengi tiplerdir.
Türlerine göre sevilen ya da sevilmeyen kitaplar olarak ayırırsak tabii ki.
(bkz: roman seven sözlük yazarları)
Aman da aman ne kadar güzel demeden önce ne ile ilgili ona bakmak lazım. içerik önemli . Zira bu kadar kitap okuyorum diyip de iki cümle yazamayan özensiz adamların ancak twitter fenomeni tiplerin yazdığı tesbit görünümlü boş içerikleri okuduğu aşikar.
güncel Önemli Başlıklar