bugün

Mucizevi bir şekilde herşeyi, herkesten çok bilir. Hele bir çoban... Pardon.. Başkanları vardır ki, herşeyi herkesten en en en çok o bilir. He üniversite okumamıştır ama olsun..
fikir üretemez, fikir üretemeyen çağın gerisinde kalır başkalarının ürettikleri fikirlere muhtaç kalırlar.
Cahil kalmaya zaruri olan halktır.
Birbirinin tıpkısı olan yerli dizileri izliyorlardır.
görsel
Aslinda daha kolay kandirilan halktir.
Kitaplar insanlari mutlaka bir dusunceye, durusa, ideeolojik veya sosyal hayatta durusa iter.
insanin icinde var olan o kisiyi ortaya cikartir, bu durum kisinin okdugu kitaplarda hep ayni tur kitaplara egilmesini saglar, kisi ben gorus ve tur yazilari okuyorum modunda olsada aslinda gercek oyle degildir, kisi tamamen icinde sakli bulunan kisiye bu kitaplar sayesinde adim adim ilerler ve toplum genel olarak bu yonde egilim gosterir.
millet kıraathanesi mi var da okusunlar? bıraksan okuyacaklar da yer yok o yüzden okuyamıyor.
Hayal dünyası dar, empati yapmaktan uzak, vizyonu dar bir halktır.
anlatmayı ve dinlemeyi sever. bu bilinçli bir tercih olmayıp "sözel geleneğin" evrilmesi sonucudur.
Kitap okumayla gelişmeyi farklı alanlarda gören vloger izleyerek cafelerde takılarak geliştim sanar.
Bilgiden eğitimden geri kalmaya mahkum olan halktır.
Kitapların insanları aydınlattığını bilmeyen ve sürekli gerilemeye mahkum olan halktır ayrıca.
Nagehan alçı gibi dandik bir karakterin bile ağzına sakız olmuştur. "halkın içinden geliyorum diyorsunuz ama çok kitap okuduğunuzu söylüyorsunuz." kodumun karısı...
Yaz, orta doğu halkları. iran, saudi arabia, Mısır gibi ülkelerin insanları.
ilimden, bilimden, sanattan uzaklaştırılarak, homini gırtlak, pufidik kandil, tumba yatak kıvamına sokulmuş olan halktır.

Sorsun, araştırsın, sorgulasın, fikri olsun, vizyonu olsun istenmeyen halktır.

Ver coşkuyu, ver makarnasını, ver kömürünü, daya evlilik programlarını ekranlara...
Bitir okuma sevgisini, şevkini, destekleme, oku deme, geliş deme...
Ahanda sana kitap okumayan halk!
Tepe tepe kullanın!
tv başında pizza kolayla göbek büyüten halk.bugün de gider akepeye oy verir gelir.
cahildir.
Makale, deneme, şiir, roman okumayı geçtim, inandığı kitabı bile kendi dilinde okumaya üşenip, sağdan soldan duyduklarıyla idare eden halktır.
Atatürkçü olabilir. Onun için çok okumalı.
Ülkeyi ne hale getirdiğini hep beraber gördüğümüz halktır.

Okumak yerine izlemeyi tercih eden, hiçbir halt bilmeden sadece oturduğu yerden ana bacı küfretmeyi bilen bir halk...

Bakınız bu küçücük mecrada bile görebilirsiniz bunu.
Sol Frame yeterli bir örnek kanımca.