bugün

kitap okumanın güzellikle ya da çirkinlikle alakalı olup olmadığını düşünmesi gereken kızdır. güzelse de güzelliğini bilgiyle süslesin ki daha da güzel olsun.
-sen yorulma güzelim ben sana okurum sen dinlersin..

şeklinde cümleler kuran abazanlar topluluğunun etrafında pervane olan şanslı kızdır.
(bkz: güzel kız kitap okumaz) *
(bkz: beynini kullanmayı gereksiz bulan güzel kız)
(bkz: hem güzel hem kültürlü kız bulmanın zorluğu)
hayatını lolita beyniyle idame ettirmek zorunda kalacak kişidir.
(bkz: güzel ve dahi)
kitap okuyamayacak kadar yakışıklı olan erkekle hayatını birleştirip mutlu olması muhtemel kızdır.
(bkz: sen ve senin su muzip espirilerin)
bu tespiti okuduktan sonra hayatım büyük ölçüde değişti...
(bkz: sana geliyorum yarab)
okumasın gitsin chat yapsın youtube kendi videosunu atsın abazalara faydası olur belki.
bi kızı sadece göğüs - bel - kalça oranı olarak gören (hadi yüz güzelliğini de ekleyelim) abaza erkeklerle beraber olmayı baştan kabul etmiş gereksiz kızdır. böyle bi kavramın ve daha da kötüsü bunu kabullenen insanların olması da insanlık adına sadece yazıktır.
salak kız güzel, akıllı kız da çirkin olurmuş lafını kanıtlayan başka bir laf.
doğal sarışın olabilir. zaten okusa da anlamaz. o yüzden burdan ona sesleniyorum, kitap alıp, başkasının kısmetine mani olma. bırak dağınık kalsın...

işin aslına gelince; her ne kadar başlığı açana bok atanlar olsa da böyle düşünen kızlar vardır. evet efenim, tecrübeyle sabit. ve bu eşsiz bünye ne yazık ki o boş kutuların muhabbetine nail olmuştur.

- napıyosun?
+ yeni kitap aldım ona bakıyorum.
- ayy! ben kitap okumam...
+ neden?
- ya yeterince güzelim, dışarı çıkıp ortam falan yapmak daha iyi...
+ hönk!
- diyorum ki biraz kendine aynada bak! evde kalıcaksın kızım, kitaplar koca bulmuyor

maalesef ki based on a true story içermektedir.
aslında güzel olmayan kızdır. bütün vaktini güzel görünmek için harcadığından kitap okumaya zaman ayıramaz.
(bkz: at yalanı)
genelde mağaza isimleriyle cümleler kurabilecek kızdır.
yoktur. kitap okumayacak kadar aptal kız vardır.
Kitap okuyacak kadar çirkin kızlara sırasını verir.
Oysa insan okudukça güzelleşir şeklinde çürütülebilir önermedir.