bugün

vurmadan önce bi dinleyin arkadaşlar. etraflıca düşünülünce herkesin bi şekilde ulaşacağı kaçınılmaz bir sonuçtur. neden? kitap okumaya ortalama günde 1 saat ayırsak, ayda 30 saat eder, yılda 365 saat. yani bir yılda 15 gün kitap okumuş oluyorsunuz. bu 15 günde vatan millet için bir şeyler yapabilirsiniz. mesela bi sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak çalışabilirsiniz. evet.
çoğu insanın günü 20 kelimeyle bitirdiğini düşünürsek kitap okumanın vakit kaybı olduğunu söyleyemeyiz. ayrıca televizyona ayrılan vakitin yanında 1 saatin sözünü etmek gereksiz. tv ye ayrılan vakitin yarısını ayırsan gene aynı yola çıkıyor.
tamamen yanlış bir fikirdir. yıllarca kitap okumanın verdiği birikimle başarmak istediğiniz şeyleri daha kısa sürede yapabilirsiniz. yoksa çabalar durursunuz boşuna.
Cahil söylemidir. Kitap insanı zenginleştirir.
okumayan insanın bahanesi. böyle düşününce uyumak da yemek yemek de hatta boşaltım faaliyetleri de zaman kaybı.
kitap okumanın vakit kaybı olduğunu iddia eden yazarın saatlerce sözlükte takılmasına ne demeli?
tuvalette harcanan vakit de bu şekilde hesaplanırsa hayatın büyük bir bölümünü kapsadığı görülür. sabahları da 20 dakika erken kalkarsak, yaklaşık 1 yıl kazanırız. bu bir yılda da çok güzel şeyler yapılabilir mesela.
ilk defa bir şakirt ile ortaak paydada buluştum amk. çok kitap okudum, geri dönüp bakınca bisürü gereksiz bilgi anasınısatym zaman geçirmece sadece. top oynayarak zaman geçirmek daha iyi.

ama tualette okumak iyidir ona sözüm yok.
cehaletine yandaş arayan insan söyleminden başka bir şey değildir.
bu başlığa bir şeylere yazmak daha büyük vakit kaybıdır, zira cahil ile ilim tartışılmaz, sonucu mutlak yenilgidir.
Boş bir söylemdir. itibar etmeyiniz gençler...
nası olsa filmi çıkar düşüncesi ürünüdür.
hak veriyorum, kitap da neymiş anasını satim, kitap mı kaldı artık okulda yıllarca okuduk zaten gerek üniverstede gerek lisede vs, siktiredin teknoloji gelişti netten okuyun, yada onun yerine kitabın filmini çekiyorlar şimdilerde onu izleyin.
böyle şeylere gerenk yok mayk.
boş bir söylem falan diyoruz eyvallah da, bundan daha da boşu var. günde 1 saatini kitap okumaya ayırmayan kişinin burada yapacağı kolpa bu boş söylemden daha ahlaksızca. adam en azından dürüst, benim hiç değilse, bu dürüstlüğe saygım var. sanki bunu "boş" bulan adamlar olarak hiç değilse elinizden ayda 1 (bir) kitap geçiyor da, elin okumayı boş görmesini eleştiriyorsunuz. adam sizlerin yaşadığı hayattan bahsediyor. isteyen üzerine alınabilir, istemeyen alınmayabilir. sözüm ortaya.
kitap okumak vakit kaybetmek değil vakit doldurmaktır.
bir insan yılda zaten 15 gün kitap okuyarak vatana millete hayırlı bir şey yapıyordur. bi kitap okuyan bi insana bak, bir de okumayan cahil bir insana; hangisi vatanına milletine daha yararlı. katillerin, tecavüzcülerin, hırsızların günde 1 saatlerini ayırıp kitap okuduğunu düşünüyor musun? vakitlerini kitap okumak gibi işlere ayırsalardı katil tecevüzcü vs olmazdı elbette. bunun istisnaları olabilir tabi ki.

maamafih keşke tüm insanlar günde bir saatini ayırsa da yılda 15 gününü kitap okuyarak geçirse. en azından yılda 15 gün cinayet, tecavüz, hırsızlık vs gibi alçakça şeyler yaşanmaz. 15 gün bile olsa... insanlığa bir sömestr tatili olur hem...
o bir saati aylak aylak televizyon izlediğin vakitle karşılaştırırsan hiç vakit kaybı olmadığını göreceksin.
belli belli ben sendeki kaybı bayaaa gördüm denilesi insan söylemi.
asıl böyle düşünenin yaşaması vakit kaybıdır.
şimdi hiç gerek yok entel olmaya. öğretici metinler, romanlar okunmalı falan demeyeceğim. kim ne okursa okur. boş bir olay değil kitap okumak mutlu olmak yeterli bence.

ama :

örneğin bir siyaset adamı düşünelim bu adam vampirli kurtadamlı bir kitap okuması ne halta yarar lan ne kendi adına ne ne ülke adına. ben düşünemiyorum recep tayyip erdoğan'ın elinde bir alacakaranlık serisi. ya da devlet bahçeli'de game of thrones serisi. komik de olur ayrıca.
kitap okumanın insan üzerindeki faydalarını algılayamamış kişi söylemidir.
olup olabilicek en saçma önermedir. asıl böyle bir şeyi savunan zihniyetin dünyaya gelişi, zamanında babasının vakit kaybıyla olmuştur.
cümlesini söyleyen kişiyle muhatabı kesiniz.
klavye olsak kesinlikle "space" olacak kişinin düşünceleridir. asıl vakit kaybı olan bu ve bu tür entrylerle vakit geçirmektir. bir günde böyle başlıklarla entrylerle 1 saat geçirsen. ayda 30 saat yılda 365 saat eder yani 1 yılda 15 gün böyle boş başlıklarla entrylerle uğraşmış olursunuz o 15 gün içinde vatana hayırlı bir şey yapabilirsiniz.
vaktini boş şeylere harcayan insan.
güncel Önemli Başlıklar