1. 1.
  Kitap okumaya harcanan zamanın daha verimli başka aktivitelere harcanmasının daha faydalı olmasıdır. Çok kitap okuyan insanlar genelde toplum dışına kazan hanzo tipler olup çıkarlar.

  Kitap okumak sağlığa zararlıdır.
  3 -18 ... zallin kuzeni
 2. 2.
  doğru, bekle biraz filmi çıkar yakında. ömrün olursa izlersin.
  1 ... liz queen
 3. 3.
  (bkz: zaman kayıbı)

  Her şey o kadar ortada ki...
  16 -3 ... le seigneur des tenebres
 4. 4.
  Kitap okusaydın başlığı yanlış açmazdın işte.
  8 ... whyyhwx
 5. 5.
  kitap okumanin zaman kaybi olabilecegi de zararli olabilecegi de bir gercektir ancak ortada degil zamanimizi kaybetmek tüm gencligimizi kaybettiğimiz meseleler varken kitap okumak bir kazanç bile sayilabilir.
  4 -1 ... 4kafaliejderha
 6. 6.
  Bu başlık oy vermenin zaman kaybı olması, çocuk yetistirmenin zaman kaybı olması, Vatanın kıymetini bilmenin zaman kaybı olması demek gibi bir şey. Çünkü biz insanların yeterince bir bilgisi, mantığı olmadan bütün bunları nasıl kavrayacagız ? Nasıl değerlere sahip çıkacağız ? Nasıl iyi bir toplum olacağız ? Bütün bu siddetin, cehaletin önüne nasıl geçeceğiz ? Okumak aydınlıktır. Her bir bilgi bize ışıktır. Okumak hala sana göre zaman kaybı ise en önemli, en gerekli, en faydalı zaman kaybıdır.
  1 -1 ... peri10
 7. 7.
  Sözlükte uzun emret okumak gibidir.
  ... zallin kuzeni
 8. 8.
  beyni olmayanlar için kanser virüsü gibidir kitap okumak.
  ... munir bey
 9. 9.
  boş insanlar için zaman kaybıdır. Git kızları kes, gez dolaş. Bakma sen gelişmiş ülkelerin kitap okuma oranına. Japonlar filan çok okuyormuş ama onların başarısı okumaktan değil zaten. Onların başarısı kız keserek yükselmiş. Kese kese en sonunda demişler ki şöyle eğimli bir yol yapsak da bacağın kalanını görsek. Eğimi hesaplamışlar. Üzerine kaç kız alır hesaplamışlar. Dayanıklılığı hesap etmişler. Daha sonra demişler ki kaç yıl dayanır. Sırf kadın bacağını daha iyi görmek için betonu geliştirmişler vs vs kitap okuyarak olmaz bu işler. Böyle karı kız peşinde koşarak olur.
  2 -1 ... romanovicraskolnikov
 10. 10.
  şaşırtmayan beyandır. beyin kahve fincanı kadar. facebook timeline kaydırılmaya başlanınca hemen doluyor. bir kova bilgiyi almasını beklemek hata. adam kendisini biliyor aslında.
  ... alonedevil2