bugün

sadece kitap okumakla elde edilen yararlardır...başlık olarak girdiğimde kitap okumanın zararları çıkmış olmasına rağmen çıkmayarak beni dumur etmiştir...bu yararlar saymakla bitmeyeceği için günümüzde üzerinde duran sayısı azalmaktadır...
kelime dağarcığını geliştirir.cümleleriniz uzun,anlamlı ve zengin olur.çevrenizdekilerle konuşurken,konuşmalarınız etkili olur.
(bkz: kitap okumamanın eksiklik sayılması/#6338995)
(bkz: #6339223)
her dilden her ülkeden yazılan emek sarfedilip basılan hele de yazarın adı ve ünü de varsa okulası cok kitap vardır.Okudukca eksikliklerin farkında olunur ve faydası okundukca anlasılır.herkesin dilinde olan ilk cümle ' kitap okumak insanı geliştirir' evet dogrudur ama nereye dogru gelıstırır bunu bir dusunmek gerek kitap alma oranı gunden gune artmaktadır fakat alınıp okuma oranı da azalmaktadır tıpkı gazete okunma oranı gibi.
kitap okumak yeni bilgiler yeni birikimler yaptırır bununda yanında unuttugumuz bilgileri zihinden tekrar öne ceker.kelime hazinemizi geliştirir daha güzel konusmamıza katkı saglar vb.
okuduğunu anında anlama yeteneği kazandırıyor.
başka dünyalar, başka hayatlar, başka görüşler, başka sözcükler. her türlü başkayla ilişikinizi sağlamlaştırır. varılacak nokta ben bir başkasıdır a kadar gider hatta. asosyal yaşamın ilk aşamalarından biri de sayılabilir, abartılmadıkça sorun yoktur. bir süre sonra bilmem kim şöyle demiş, falancaya göre gibi cümleler kurmaya başladığınızda sokağa çıkmanız önerilir. sokak en büyük ve en canlı kütüphanedir zira.
belleği geliştirmeye , zorlamaya yardımcı olur.ayrıca kızlar edebiyattan , romandan anlayan erkeği sever.
1-kitap okuma bir ilaçtır:
2-kitap okuma hayatı sevdirir
3-kitap okuma düşünceleri olgunlaştırır okuma; düşünceyi besleyen, geliştiren ve çabuklaştıran ana kaynaklardan biridir.
4-kitap okuma stresi azaltır
5-kitap okuma zihni açar, hantallıktan kurtarır
6-kitap okuma güzel görmemizi sağlar
7-kitap okuma bizi bir bilen yapar
8-kitap okuyanın güvenilir bir çevresi oluşur
9-bilgi dağarcığımızı ve kelime hazinemizi zenginleştirir.
10-anlama gücümüzü ve konuşma yeteneğimizi kuvvetlendirir.
11-genel kültürümüzü artırır. etkin ve etkili bir insan olmanın yollarını açar.
12-meslek hayatımızdaki başarı düzeyimizi yükseltir.
13-dünyaya bakış açımızı değiştirir.
14-toplumsal ilişkilerimizin kalitesini artırır.
15-0kul hayatındaki başarıları pekiştirir,
16-hayal gücümüzü geliştirir.
17-okumak haz duymaya, zihnimizi süslemeye, karar verme yeteneklerimizi geliştirmeye yarar. insanı olgunlaştırır, erdemli kılar
ben farkettim arkadaş. "eeeee" demiyorsunuz. sunum vb. gibi zamanlarda sürekli iki kelime arasında "eeee" diyen birisi olarak, geçen hafta yaptığım sunumda tek bir sefer bile "eeee" demedim lan. süper bir şey bu.
hayal gücünü geliştirme ve fikir üretme faydası başlıca olanlarıdır.
harbiden kafayı açar.
cümleleriniz daha net olur.
konuşmayı öğrenirsiniz işte yaa daha ne..
başka kitaplara teşfik eder. benim en sevdiğim yönü budur. mesala;

tezer özlü okuyan biri koşa koşa gidip c.pavese ya da sylvia plath kitapları almaya gider.
okuma hızını geliştimek için yararlı olandır. fikirlerini açığa vurma açısında da gereklidir.
kitap okumak, yerine hiçbir şey koyulamayacak bir eylemdir. boş zaman işi değildir en başta; kitap okumak, kitap okumaya zaman ayırabilmek herkes için bir sorumluluktur.

- kelime dağarcığımızı ve hayal dünyamızı genişletir.
- olaylara farklı bakış açılarıyla bakmamızı sağlar.
- bizi boş şeylerle uğraşmaktan alıkoyar.
- sürekli bir şeyler öğrenmemizi sağlar.
- anlama yeteneğimizi geliştirir.
eğer gerçek ve iç burkan romanlar okumayı seviyorsanız, kendi hayatınızın o kadar boktan olmadığını anlamaya yararlıdır.
birçok yeni bilgi öğrenmede cabasısır. * * *
yazarların paraya para dememesi.
Her anlatılan konuya mutlak özlü bir soz bir hikaye ile acilim getirilir.
rutin geçen yaşamınızdan sizi alarak an içinde başka bir dünyaya salıverilirsiniz.
ales ve kpss de bütün soruları rahat rahat yayıla yayıla yetiştirebilmek.*
murat menteş çok güzel anlatmıştır bu konuyu.

http://vimeo.com/14266566
yoktur. en iyisi ne düşündüğünü hemen söylemektir.
güzel konuşmanın ben aileden kaynaklanan birşey oldugunu düşünüyorum . eger ailendeki kişilerin kültür seviyesi düşükse bu evladınıda aynı ölçüde etkiler . kitap dahi okusa kendini bir türlü geliştiremez.
okurken eğleniyorum. okuyorum, bitiyor. fazladan bir faydaya gerek yok. bu yeterli tek başına.
Bizi gerçek hayattan çekip almasıdır.
güncel Önemli Başlıklar