bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ya kendimizi kandırmayalım artık. küçük yaştaki tazecik zihinlere kitap okuma aşkı aşılayan acımasız ellere artık bir dur demenin vakti geldi de geçiyor bile. ders kitapları ile büyütülen bir nesle kitap okumayı aşılamak ne yazık ki zor değil. çocuk test çözüyor, türkçe sorularında sübliminal mesajlar, kitap okumanın sözde faydaları. oysa bir nesil kitap okuyarak büyüdü ve hali ortada. cidden can sıkıcı bir hadise. benim canımı fena sıkıyor.

  bir kere kitap okumak gözleri bozuyor. ileride insanların sizinle "dörtgöz" ve "çerveçe nabar?" şeklinde alay etmesine neden olabilir. çekiciliğiniz ortadan kalkar. sonra ağaç katliamları bunlar. murat menteş'in o dandik kitapları bile bilmem kaç tane basılıyor. ali ağaoğlu gibi başarılı ve cömert bir iş adamına laf edenler neden kitaplar sırasındaki ağaç katliamını görmez?

  bilmem kaç sayfalık sefiller'in !:les miserables!: filmi birkaç saat. zamandan da tasarruf. ve sıkı durun... ana fikri, kurguyu, her şeyi anlıyorsunuz daha kısa bir sürede. kitap okumak ve buna destek vermek bir nevi gericilik. teknoloji gelişti artık, ayak uydurmaya çalışsanız nasıl olur?

  sözlükteki kitap okuyan tiplere bakın. o tipler gibi bi evladınız olsun mu isterdiniz? onu geçtim pek çok dangalak iz bırakan kitap cümleleri denen sikko başlığa yazmak için kitabı piç ediyor. benim evladım olduğunda ona kur'an'dan başka kitap okutmayacağım. kitap okumak gereksiz ve zararlı... lütfen çocukları atari oynamaya ve connected2.me'de takılamaya teşvik edelim. erken gelişsin zihinleri...

  freeze you later
  2 -2 ... absolute zero