bugün

üsküdar kız kulesinin karşısında ki çay içilen merdiven tarzı yerler. manzarası harikadır. kız kulesi, istanbul boğazı, galata kulesi hatta vapur seferlerini falan izleyebilirsiniz.

emirgan korusu olabilir mesela. çok güzel çiçek manzaraları vardır.

çamlıca tepesi mesela. gecesi gündüzü ayrı güzeldir. harika bir istanbul manzarası vardır lakin biraz insan kalabalığından rahatsız olabilirsiniz.

cafe isteyenler içinde kadıköy-moda da pappa cafe var. her masası ayrı güzeldir.

Benim favorim üsküdardır yazları. Kışın ise kesinlikle pappa cafe'dir.

edit: Kesinlikle nerede, nasıl okuduğunun önemi yoktur. burada değinmek istediğim asıl konu şudur; her zaman aynı yerde okumaktan sıkılanlara alternatif yerler üretmektir amacım.

Yeni mekanlarda yeni kitaplarımla gidip yeni duygulara gark olmaktır amacım. ben ki kitap okumayı seven bir insan olarak 1 saatlik öğle molam da bile sayfalarca okurum. istanbul sirkeci de çalışıyorum. eve dönüşlerimi marmarayla yapmam gerekirken vapurla yapıyorum kitap okumak için. Çokta keyif alıyorum. istanbul'da oturan yazarların genel sorunudur huzurlu bir yerde kitap okuyamamak. Başlığımın amacıda sevilen yerlerin paylaşılması.

Güzel de bir tüyo vereyim sizlere. kadıköyde bahçeli sahaf var. Saygıdeğer erdoğan abidir işletmecisi. 3 yukarıda 1 aşağıda olmak üzere 4 katlı bir sahaftır. gidip kitap ismini verin sadece. her kitabın yerini tek tek bilir. gidin kitaplarına bakın. eski kitap arayan tüm arkadaşlar ziyaret edebilir. gidin bir çayını için. çok samimidir.

Edit 2: Üsküdarda kız kulesinin karşısında çaylı ve kitaplı manzara temam yok ama beşiktaşta kaset denilen mekanda şöyle bir fotoğrafım olduğu doğrudur.
https://www.instagram.com...hC1AB/?taken-by=sonerkart

Aksine ki üsküdarda çay içip kitap okumayı çok severim.

edit 3: Şu çok ilginç geldi. manzaraya mı bakıyorsunuz kitap mı okuyorsunuz? evdeyken kitaptan hiç kaldırmıyor musunuz kafanızı. okuduğunuz kitaplarda hiç mi dumur olduğunuz cümleler olmuyor. hiç mi kendinize dumur olduğunuz cümleyi düşünme şansı tanımıyorsunuz anlamıyorum.

Manzarada kitap okursun arkadaşım. öyle de bir güzel okursun ki şair olasın gelir. evde asosyal asosyal kitap okumaktan daha iyidir. insanın içini ferahlatır. insan kendine dinlenme şansı tanır.

yapmıyor musunuz kendini cool cool. bitiyorum şu hareketlerinize.
(bkz: yatak)
burada önemli olan olayın kendisidir nerede nasıl okuduğunuzun önemi yoktur.

mesela ben yataktan baş aşağı sarkarak kitap okuyorsam buna kim karışabilir?
Yazin civil civil olup,kisin kimsesi olmayan yazlikci kitlelerin favori yerlerinde,sogukta ve bir kumsalda,beraber olunan kisiyle okunan kitabin ustune tanimam saniyorum.
Kendi eviniz lan en Güzeli.
beylikdüzü - kadıköy arası metrobüs arka koltuk.
Dikkat edilecek unsur manzara degil sessizlik olmali. deniz kenarinda bi yazlik hamak falan.
Kişiden kişiye değişebilecek yerler olmakla birlikte; baba göre sahil kenarları ve ormanlık alanlar kitap okumak için en ideal yerlerdir.
vapur da tercih edilebilir.
(bkz: kütüphane)
Oturma odası. Çoo film izliyorsunuz arkadaşlar. Kız kulesine gidip kitap okumazsınız kitap ve kule temalı fotoyu Instagram a atıp çay içersiniz.
Odanızdır. bir de uzun yolculuklar. düz bir yolda yolculuk yapıyorsanız kitap bitirilebiliyor.
Oda.
Çiğ köfteci veya dönercide olabilir.
insandan uzak her yer güzeldir kitaplar için .
Herkes uyuduktan sonra salonu tercih ediyorum.
Cunda Adası koç muzesi tarihı kütüphane. Evet kesinlikle burasi okunasi eser ise Binbir gece masalları.
şairler kahvesinin karşısında bir yer vardı beşiktaş akaretler tarafında ama adını hatırlayamıyorum, işte tam orası.
Bizim evin balkonu.
Kesinlikle manzarası harika, atmosferi mükemmel yerler değildir. Bulunduğun halden memnuniyetsizliktir kitap okumak. insan olduğu yerde mutluysa niye kitap okusun ulan? Hastadır o insan.

Evin bir köşesi, rahat bir koltuk, sevimli bir minder ya da kütüphanedir.

Edit: kitap okurken müzik dinlemek hepten saçma.

Aha da budur: (#32162040)
Odam tabii ki.
kitap okumak için manzara arayan adam, havaya girmek için, zaman geçirmek için kitap okuyo demektir. biz 2.dünya savaşını inceliyoruz, 3kg luk 1800 sayfalık kitaplar okuyoruz. o yüzden öyle manzara falan bize gelmez.

evde kanepeye kurulup okuyorum ben. aslında romanları da öyle okudum. benim kitap okumam için sessizlik olması lazım.baska sesler olunca olmuyo, benim tamamen oraya kanalize olmam lazim.
kesinlikle kişinin kendi yatağıdır.

he o yoksa şayet ayaklarını uzatıp yayılabileceği herhangi bir yer olabilir.
(bkz: ev).

Deniz sakinse ve sessiz bir ortam varsa sahil de iyidir. Gerçi entel olduğum düşünülür diye pek yapmıyorum bunu. Milletin ne düşündüğü Sikimde olduğundan değil karşılaştığım cahillerin sonradan girebileceği malca triplerden ve gereksiz muhabbetlerden dolayı. Keşke bütün cahil varoşlar ölse.
eğer hava güzelse kesinlikle deniz kenarına gidilmelidir.
Bursa için Ketenlik Yaylası. Kartpostal gibi manzara, temiz hava, sessizlik... Keşfedip batırmayın valla beddua ederim!! Uslu uslu okuyun gelin. Uludağ milli Parkı girişine varmadan bağlı köyüne ayrılan yoldan devam edip soğukpınar köyünü geçince varacaksınız.
güncel Önemli Başlıklar