bugün

Çoğu zaman çocuklukta başlayan alışkanlık.
küçükten kazanılan alışkanlık.
(bkz: ağaç yaşken eğilir) (bkz: )
bırakıldığı zaman konuşmakta zorluk çekilir. günde iki adet okumadan bırakılmaz günün ipi.
kimilerine göre tatilde yüzün güneşten yanmasını engellemek için başvurduğu çakma-alışkanlık.
kötü olmayan nadir alışkanlıklardan biridir.
iyi bir şeydir. öss 2009 türkçesini göstermek lazım okumayanlara.
"keşke çocukluktan başlayabilseydim daha güzel olurdu..." alışkanlığıdır. lakin çok geç kalmışımdır. neler kaçırdığımı geç anlamışımdır.
kitap okuyamadan uyuyamamaya gider, lakin pek bir güzeldir.
insanın bir kez kazandı mı, hayatı boyunca kolay kolay bırakamayacağı bir alışkanlıktır. Öyle ki; diğer alışkanlıklarınız gibi gerçekleştiremediğiniz taktirde huzursuz olursunuz...
kazanılması gereken en önemli alışkanlıklardan biridir.
(bkz: türk insanında olmayan alışkanlıklar)
genelde çocuklukta edinilen bir alışkanlıktır. iyi bir ilkokul öğretmeni sayesinde hiçbir zaman vazgeçemeyeceğiniz alışkanlık olur. Ayrıca düzgün konuşmaya, daha iyi cümleler kurmaya büyük yarar sağlar.
sahip olunan En guzel alışkanlık.
Klinik Psikolog olmak isteyenler için sadece kültürel bir faaliyet dışında gerekli ve olması gereken bir durumdur.
görsel
Küçük yaşta kazandırılması gereken bir alışkanlıktır.
herkesin sahip olması gereken güzel bir alışkanlıktır.
dün ilk defa bir kitap satın aldım. anlamsızca ülkenin kitap okuma istatistiklerine, ciddi bir etki yaptığımı düşünüyorum. bayağı gururluyum!

vesselam...
alışkanlığın ötesine geçmesi gereken bir eylem de işte alışmamış don götte durmuyo.
ülkemizde hiç yaygın olmayan alışkanlık. genelde televizyon bozulunca okunur kitaplar.
Okuma alışkanlığı şeklinde dikte ettirildiği için,toplulumuz tarafından sindirilemeyen tabudur.
hemen hemen ülkemizde mevcut olmayan alışkanlıktır..
küçük yaşta kazanılan ve kesinlikle ailenin büyük payı olduğunu düşündüğüm alışkanlık. kişinin kişisel gelişimi, sıkıntılardan sıyrılıp farklı dünyalarla tanışması, dünyayı daha iyi anlaması, kendi düşüncesini ve görüşüne kendinin karar verebilmesi kitap okuması sayesinde olur.
Ülkemizdeki çoğu insanda olmayan alışkanlıktır.
bir türlü düzenli kazanılamayan alışkanlıktır.

yaz başında liste çıkarılır.3 ay için yaklaşık 18 kitap belirlenmiştir fakat tatilin bir buçuk ayı bittikten sonra ''ben kitap okuyacağdum!'' denilip tozlu raflardan alınır ve sözlüğe bile girmeden günlerce okunur okunur, alışkanlığa tam kavuştum derken ellerinizden kayıp gider yine olmamıştır ve sadece listedeki 9-10 kitabı okuyabilmişsinizdir.