bugün

Henüz okuma alışkanlığı kazanamamış bireylere ilk okuyuşta heyecan veren devamı için sebep olan kitaplardır.harry potter serisi gibi.
martin eden
(bkz: martı)
aziz nesin kitaplaridir ki gulmekten kitabin nasil bittigi anlasilmaz.
ortaokuldaki kızlarımız için:
(bkz: bir genç kızın gizli defteri)
jean cristopher grange'nin tüm kitapları. * *
(bkz: şeker portakalı)
ferhan şensoy kitaplarıdır.
stephen king-' O '.kendimden biliyorum..
şu çılgın türkler-turgut özakman.
(bkz: okumaya başlıyorum)
hatta hemen şimdi başlanabilir buyrun ; http://kitap.antoloji.com/kitap.asp?kitap=16132
hiç alışkanlığı olmayanlar için başlangıç: harry potter serisi
sonraki aşama ya da zaten okumak niyeti olanlar için: dan brown zatının meşhur 4 kitabı (da vinci şifresi, melekler ve şeytanlar, dijital kale, ihanet noktası), yüzüklerin efendisi üçlemesi ve bilumum stephen king romanları. gülmek için aziz nesin bire birdir. yarılmak garantisi vardır.
(bkz: çocuk kalbi) zaten ilkokul 3. sınıfta zorunlu olarak okutuyorlardı bizim zamanımızda. çocukluktan edinmek lazım okuma alışkalığını.
fyodor mihailoviç dostoyevski - suç ve ceza
(bkz: simyacı)
(bkz: vurun kahpeye)
(bkz: şeker portakalı)
(bkz: sefiller)

dikkat edilirse lisedeki edebiyat kitaplarında özeti verilerek incelemesi yapılan edebi eserlerin hepsi kitap okuma aliskanligi kazandirabilecek leziz yapıtlardır. tabi merak edip okuyana!
deniz işçileri, victor hugo

(bkz: benim güzel anketim)
(bkz: leyleklerin uçuşu)
Kesinlikle kurtlar vadisi dialoglarının basıldığı bir kitap. her bir bölümünde bir kitap olacağını düşünürsek kesinlikle ortalamamız süper olur.
ahmet ümit in tüm kitapları.
hakan günday.
(bkz: kuyucaklı yusuf)
stephan king in kitaplarının %90 bu alışkanlığı kazandırmada yeterlidir. ayrıca h.p.lovecraft ve kafka da başlangıç için iyi olabilir
hepbiri ve hiçbiri.*
(bkz: 10 küçük zenci) *
dune atreides hanedanı-frank herbert.