1. 1.
  Son zamanlarda yazmaktan hayli keyif alan ben.. Okumak ve yazmak... Yazmak ve okumak.. Birbirini ne kadar güzel tamamlıyor. Sanal dünyanın yapmacık halinden kurtulup kalem ile mürekkebi kağıt ile buluşturmak..
  9 ... sabahuykusu
 2. 2.
  ah ah kimsenin bilmediği bir duygudur.

  okudukça tazelenen anılardan bir tomar biriktirip onu yalın, düz sayfalarda cümbüşle dans ettirmek.
  2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 3. 3.
  böyle oluyorsa ne mutludur. bende -özellikle büyük yazarların kitaplarını okurken- tam tersi oluyor. yazmak konusunda ne kadar yetersiz ve donanımsız olduğumu anlıyorum.
  5 ... nadia nadia
 4. 4.
  okuduklarını beyninde sentezleyerek dışa vurmak ister insan. ufkunu genişleten bu aracın en güzel yanı budur.
  1 ... vanligogh
 5. 5.
  ne güzel söylemiş cemil meriç: ''kitap zekayı kibarlaştırır.'' aslında bu, bilgiyi en doğru şekilde yayma isteği. güzeli görmek ve paylaşma hissi. çevrenizde kitap okumayan insanlara bakın. gerçekten kaç tanesi yaşıyor? bir de kitap okuyanlara bakın. ne kadar yaşam dolu. istisnalar mutlaka vardır her olayda olduğu gibi ama bu durum böyle. kitap zekayı kibarlaştırdığı gibi mutluluk kaynağı.
  16 -1 ... fulp piction
 6. 6.
  yazmaya kalkışınca son bulan istektir.
  4 ... der ingenieur
 7. 7.
  anlatmak için yaşamak 2014 , gabriel garcia marquez,

  Anlatmak için Yaşamak, tüm hayatını, anlatmak, yazmak için yaşamış bir yazarın anılarının çok ötesinde bir kitap. Ancak onun kaleminden çıkabilecek, roman tadında okunabilen bir yapıt. Anlatmak için Yaşamak ta "Hayat, insanın yaşadığı değildir; aslolan, hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır" diyen yazarın yalnızca yaşam öyküsünü değil, tüm yapıtlarının izlerini de bulacaksınız.
  2 ... monk of monkmountain
 8. 8.
  Peyami Safa oku! Vazgeçersin.
  1 ... birzamanlarinserserisi
 9. 9.
  Bende tam tersine "haddini bil; neyi anlatacaksın? türlü kültür nehirlerinden kopup gelen bunca renk, böyle muazzam aktaran usta yazarlar varken, sana düşen hayranlıkla izlemektir" diyorum kendi kendime.
  1 ... tornaci tacettin abi