1. 1.
  kitap okurken, özellikle iyi yazılmış bir eseri okurken, insanın içinde bir anda yazma isteği doğuyor.
  siz de dünyaya bir şeyler katmak, iç dünyanızı insanlara açmak ya da en azından bir yerlere o an aklınızda olan düşünceleri not etmek için çabalamaya başlıyorsunuz.
  sanırım interaktif sözlükleri bundan dolayı çok seviyorum ve yıllardır kopamıyorum. yazdıklarımı okuyacak ve benim o an hissettiklerime şahit olacak bir kitle var elimin altında. ben de onların hayatına şahit oluyorum ve aramızda ister istemez bir etkileşim oluyor.
  bundan dolayı yazmayı seviyorum.
  sanırım yakın zamanda bir de blog açıp günlük olarak içerik üreteceğim kendi iç dünyamla ilgili çünkü konuşmayı çok fazla sevmeyen, daha doğrusu beceremeyen, ama yazmayı en azından bir ölçüde başarabilen bir insanım.
  içimdeki düşünceleri bu yolla dışarı atar ve birikip beni boğmasını da engellemiş olurum.
  13 -1 ... mithranin yemini
 2. 2.
  Son zamanlarda yazmaktan hayli keyif alan ben.. Okumak ve yazmak... Yazmak ve okumak.. Birbirini ne kadar güzel tamamlıyor. Sanal dünyanın yapmacık halinden kurtulup kalem ile mürekkebi kağıt ile buluşturmak..
  9 ... sabahuykusu
 3. 3.
  ah ah kimsenin bilmediği bir duygudur.

  okudukça tazelenen anılardan bir tomar biriktirip onu yalın, düz sayfalarda cümbüşle dans ettirmek.
  2 ... profesyonel kamikaze pilotu ii
 4. 4.
  15-16 yaşındaki cahil veletlere gelen yazma isteğidir. evet.
  2 -3 ... evrenin disinda olan yazar
 5. 5.
  böyle oluyorsa ne mutludur. bende -özellikle büyük yazarların kitaplarını okurken- tam tersi oluyor. yazmak konusunda ne kadar yetersiz ve donanımsız olduğumu anlıyorum.
  5 ... nadia nadia
 6. 6.
  okuduklarını beyninde sentezleyerek dışa vurmak ister insan. ufkunu genişleten bu aracın en güzel yanı budur.
  1 ... van li gog
 7. 7.
  ne güzel söylemiş cemil meriç: ''kitap zekayı kibarlaştırır.'' aslında bu, bilgiyi en doğru şekilde yayma isteği. güzeli görmek ve paylaşma hissi. çevrenizde kitap okumayan insanlara bakın. gerçekten kaç tanesi yaşıyor? bir de kitap okuyanlara bakın. ne kadar yaşam dolu. istisnalar mutlaka vardır her olayda olduğu gibi ama bu durum böyle. kitap zekayı kibarlaştırdığı gibi mutluluk kaynağı.
  16 -1 ... fulp piction
 8. 8.
  kitap okudukça insanın içine dolan yazma isteği
  1 ... f ucklife
 9. 9.
  yazmaya kalkışınca son bulan istektir.
  4 ... der ingenieur
 10. 10.
  anlatmak için yaşamak 2014 , gabriel garcia marquez,

  Anlatmak için Yaşamak, tüm hayatını, anlatmak, yazmak için yaşamış bir yazarın anılarının çok ötesinde bir kitap. Ancak onun kaleminden çıkabilecek, roman tadında okunabilen bir yapıt. Anlatmak için Yaşamak ta "Hayat, insanın yaşadığı değildir; aslolan, hatırladığı ve anlatmak için nasıl hatırladığıdır" diyen yazarın yalnızca yaşam öyküsünü değil, tüm yapıtlarının izlerini de bulacaksınız.
  2 ... monk of monkmountain