1. 1.
    amacın kültür depolamak veya gelecek nesillere bir şeyler bırakmaktan çok "cebim dolsun" düşüncesinin hakim olduğunu gösteren durum.

hadi ben çalışıyorum, belirli bir noktaya kadar karşılıyorum, en ihtiyacı olduğu dönemde öğrenci ne yapsın?

çalın amk. kasmayın.

çare (bkz: kindle)
    12 -3 ... miku
  2. 2.
    genellikle sinema ve pc oyunları sektöründe görülen durumun son dönemde kitaplara da yansımasıdır.
    (bkz: korsana evet)
    5 ... aglama duvarinda gulesim geldi
  3. 3.
    dolayısıyla yaşasın ikinci el kitap satan sahaflar.

zaten kitap okumayı gerçekten hobi edinen kişi "dur şu yeni çıkmış okuyayım da hava atarım" demez. yıllarca yazılmıl binlerce kitap var, kaç tanesini okudun mesela? bir komşumuz vardı, gider ikinci el kitapları toplardı hepsini de okurdu. sonra da sağa sola dağıtırdı. onun ki biraz amme hizmeti gibi oluyor gerçi de olsun. okuyor mu okuyor.
    3 ... metrobus insani
  4. 4.
    bi Elif Şafak Romanı 25 lira. ne kadar saçma. vermem ki.
    5 ... hani simdi biz
  5. 5.
    nedir bu devlet vergisi bırakın bari şunlardan vergi almayın denilesi durumdur. her kitapçıya gittiğimde mutlaka bir tane alıyorum en son gittiğimde kendimi zor tuttum.
    1 ... degisikbiri
  6. 6.
    Öyle gerçekten, hadi çağdaşı olduğumuz yazarlar para kazanıyor anladık da 200 sene önce ölmüş adamın kitabına da telif ödemiyorsunuz heralde neden rus klasikleri 20 lira neden ibni haldunun kitabı 35-40 lira?
    1 ... cheb hasni
  7. 7.
    doğrudur hatta dün şahit oldum buna efendim. Orhan pamuk beyciğin yeni kitabı çıkmış pezevenkler 22 tlye satıyorlar. almadım tabii.
    1 ... ezik utangac yalniz adam
  8. 8.
    özellikle çeviri bstseller kitaplarda fiyatlar fahiş. stephen king'in 42 liraya satılan kitabı var. adam daha okumadan korkutuyor amk.
    3 ... orusbunun evladi
  9. 9.
    karıya giderken düşünmediği para kitap alırken aklına gelen insan beyanatıdır.
    2 -1 ... ohmygodtheykilledkenny
  10. 10.
    Evet yüksek tir. Bu yuzden de korsana basvuruyorum.
    1 ... melliissaa