bugün

genelde hatun kişilerin geliştirdiği incelenen kitapların sayfalarını kaybetmemek amacıyla yakınında ayraç olarak kullanacak herhangi bir gereç bulunamadığı zaman devreye giren saç tokasıdır. öyle kocaman tüm saçı tutturan tokalardan değil ama ufak pensler, tel tokalar bu iş için idealdir. ee saçım açık kaldı önüme geliyor diyorsanız onun içinde elinizde duran kalemi kullanabilirsiniz. ee şimdide kalemim yok derseniz onunda çözümünü siz bulun canım her şeyi benden beklemeyin.
uzun zamandır elime almadığım kitabımı bu kez bitirmek için alıyorum tozlanmış raftan. nerede kalmıştım acaba diye düşünürken kitabın içinden bir şeyin düştüğünü görüyorum. yere eğiliyorum almak için ama gözlerim kararıyor önce ve başım dönmeye başlıyor sonrasında. bir an da bir daha hatırlamamak için yeminler ettiğim, kendimle savaşlar verdiğim yaşanmışlıklar geliyor gözümün önüne, engel olamıyorum. anlıyorum giden sevgiliden kalan son parça olduğunu, zamansız ortaya çıkan kırmızı tokanın. o an da küçük canavarın dişleri parçalıyor içimde ne kadar acıyan yer varsa. oturup kalıyorum hemen oracığa, kalkacak güç bulamıyorum kendimde...
yatmadan önce kitap okumanın sonucudur. şimdi yataktasındır saçalrın toplu kitabını okursun sonra hafiften uyku bastırır hem saçını açacaksındır hem de bir kitap ayracına ihtiyacın vardır... bu durum insanın pratikliğidir, zekasıdır, uykususudur..dur dur dur.
güncel Önemli Başlıklar