1. 4591.
    "Zaten kim dönüp gölgesine bakar ki? insan gölgesinin sessizce ve sadakatle kendi adımlarını takip ettiğini hisseder, bazen farkında olmadığı bir istek gibi önünde koştuğunu hisseder, çok nadiren onun garip şekillerini gözlemler ve kendi benliğini bu değişik şekillerde görür!"
    3 ... tasarrufsuzlamba
  2. 4592.
    Haticeydim,
    Belma oldum.
    Cerrahpaşa kızıydım,
    Beyoğlu kadını oldum.
    Eskilerin yapma dedikleri, ihtiyarların çirkin buldukları,
    hocaların günah saydıkları ne varsa merakla ve zevkle yaptım.
    Peyami Safa Sözde Kızlar
    2 ... aculu
  3. 4593.
    Sanki ölüler oratoryosunda koloratur sopranoyum da cümlem eksik, notalarım çaresiz, aryalarım öksüz kalmış. Piç bir ölüm sancısı yüreğimde yer etmiş de ben o sancıya silah doğrultmuş tetiğe basmışım. Namludan çıkan kurşunlar sancıyı ıskalamış, yüreğimi delip hislerimi katletmiş sanki.

insan neden hislerinin katili olur Boyozcum? Hisler gidince geriye kalan nedir ha? nedir?
    8 ... vakur bir serenat
  4. 4594.
    ...düşünmeden edemiyordum,
    insan hayatı bu kadar kutsalsa neden tarihi ekseriyetle caniler yazıyordu?
    5 ... 52 hertz
  5. 4595.
    *insan sokaklarını bilmediği bir şehirde acı çekemez gibi gelirdi bana hep.
    *Bir gün daha yaşamak için bütün yıl çalışıyor, kendi hayatımızın önemli yerlerini kiralıyorduk.
    *Çünkü bildiğim tek şey kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insanlarla savaşa girdiğinizde, sahip olduğunuz her şeyi kaybedebileceğinizdi.
    *Lavanta tarlasında olup lavantaya alışan insanla, lağım çukuruna düşüp lağım kokusuna alışan insan, temelde aynı şeyi hisseder.
    *Dünya üstünde yük hiç kaybolmaz. Sadece çöktüğü omuz yer değiştirir.
    5 ... silahseslerivegece
  6. 4596.
    “Ama bir kez yakaladı mı onu, artık onunla ilgilenmez, yalnızca kendinden kaçanı kovalar.”

kitap alıntıları
    8 ... daisy jophiel
  7. 4597.
    "Üstelik bunların hepsi başıma sessiz, sakin, iyi huylu biri olduğum için geldi!"

Dostoyevski'nin insancıklar kitabından.
    1 ... archertyu
  8. 4598.
    Madalyonun bir yüzü ne kadar büyük ve belirginse, diğer yüzü de o kadar belirgindi. Yaşam ve ölüm aynı şeyin iki yüzüydü.
    1 ... winxperisi
  9. 4599.
    “Niçin başka bir güneşle ısınan topraklar aramalı? Kendimizden kurtulmak için vatandan kaçmak kâfi mi?”

kitap alıntıları
    6 -1 ... daisy jophiel
  10. 4600.
    insan olmanın bütün imkanlarını yoklamak ve hayatın kemaline varmak için, ilk bakışta uzak gelse bile,

galiba üzüntüyü de sonuna kadar tatmak gerekir.
    6 -1 ... vakur bir serenat