1. 4571.
    “Yine yalnızız işte. Her şey öyle yavaş, öyle ağır, öyle hüzünlü ki...”

Louis-Ferdinand Celine - Taksitle Ölüm
    5 -1 ... david gilmourun parmaklari
  2. 4572.
    https://voca.ro/8onzDwuo7V1
    1 ... volodka
  3. 4573.
    Çünkü iki gerçek ve bir insan var. Ölüm, hayat ve insan. Mahşerin üç boku.
    (bkz: Kinyas ve Kayra)
    (bkz: Hakan Günday)
    1 ... fuzuli sikayet etme
  4. 4574.
    Güçlü olanların zayıf olanları köleleştirmesi, azınlığın çoğunluk için bir parazit ya da çoğunluğun en iyi özsuyunu müzmince emen bir pompa haline gelmemesi için istisnasız olarak herkesin; yani güçlülerin, zayıfların, zenginlerin ve yoksulların kendileri için bu varoluş savaşında eşit derecede yer almaları gerekir. Bu anlamda, evrensel ve mecburi yükümlülük adı altında insanlar arası eşitsizliği ortadan kaldırabilecek bedensel emekten daha iyi bir vasıta yoktur.

anton çehov- hayatım.
    2 ... magoa de nemesis
  5. 4575.
    kitap alıntıları
    4 -1 ... uykusorunumvarbenim
  6. 4576.
    “ Sadece oku. Oku ve zamana bırak. Sayesinde var olduğumuz zamanın seni taşımasına izin ver. Unutma ki zaman, gidecek yeri olmayanların evidir. Sadece zaman onları ileriye taşır.”
    1 ... temirata
  7. 4577.
    Yukarıda bulunduğum yerden, ağzınıza geleni söyleyebilirdiniz onlara. Denedim. Hepsi de midemi bulandırıyordu. Bunları gündüz vakti, yüzlerine karşı, söyleyecek cürete sahip değildim, ama bulunduğum yerdeyken korkmama neden yoktu, onlara “imdat! imdat!” diye bağırdım sırf onlarda en ufak bir tepki uyandıracak mı diye merak ettiğim için. Umurlarında bile değildi. Önlerine geceyi gündüzü ve yaşamı katmış gidiyordu insanlar. Kendi gürültülerinden hiçbir şey duymuyorlardı. Sallamıyorlardı. Üstelik kent ne kadar büyük ve ne kadar yüksekse o kadar çok pişkinliğe vuruyorlardı. Diyorum size. Denedim.Değmez.

Celine,gecenin sonuna yolculuk.
    1 ... gazorpazorp
  8. 4578.
    "Fakat her şey geçer. Her şey unutulur. Kendini bir felaketin içinde kaybetmenin manası yoktur. insan birazcık da kalender olmalıdır!"
    1 ... nkyy
  9. 4579.
    "Her tarafta isteyen insanlar..., çapsız ya da esrarengiz hedeflere doğru koşuşturan adımların maskaralığı, çakışan iradeler, herkes bir şey istiyor, kalabalık bir şey istiyor, bilmem neye doğru yönelmiş binlerce insan."

-emil michel cioran/çürümenin kitabı
    4 ... desemdeinanma
  10. 4580.
    kitap alıntıları
    Galip erdem
    ... luz de la luna