1. 4510.
    Bizim senle hukukumuz var. Avukatımız var. Suçumuz var.

Bizim senle bir ömrü paylaşmaya andımız, bu andı çiğneyip içyüzümüzü ifşa eden ihanetlerimiz, birbirimizi kolayca harcamanın lüksü, bu lükse sığan baş önde boş boş oturuşlarımız var. Konuşamayışlarımız, hiçbir şeyi açıklayamayışlarımız, kaçıp gitmeyi erdem sayışlarımız var. Umutmuş, bir şans daha vermeklermiş, özürlermiş, lütfen unutlarmış: Zaaf Zaaf!
    Bunlar evrim zaafı! Ben kin tutmayı aşktan daha yüce bilirim. Aşk acısı silinir, kin mezara kadar! Sadece hümanist olacak kadar düşük değil IQ seviyem!

bu gece alkolle sabahla; ona de ki: 'ben kanıma kırmızı rengi veren kişiyi kaybettim.'

bu gece hüzünle sabahla; ona de ki: 'ben bedendeki mıknatısın büyüsünü bozdum.'

bu gece iğrenç bir korku filmiyle sabahla; ona de ki: 'kabuslarımın orta yerindeki tek güzel mabedin kapısını kırdım .'
    3 ... veritas omnia vincit
  2. 4511.
    Nebi yıldız
    hayallerin allaha emanet
    kitap alıntıları
    ... takintili adamim ben
  3. 4512.
    kitap alıntıları
    muhteşem gatsby - F. Scott Fitzgerald
    7 -1 ... yasak merve
  4. 4513.
    "Katlanmayı mümkün kılan bir tek etken vardı: iyimserlik.
    Bir de felsefesi vardı bu saçmalığın: iyi düşünürsen iyi olur. Yahu, ölmüş sevgilim ben iyi düşününce canlanıyor mu? Aç insanların karnı mı doyuyor? Yeryüzündeki acılar sona mı eriyor? Ama inanıyor insanlar buna... Üstelik işe de yarıyor. Herkes kendini mutlu hissediyor. O halde benim kullanmamda da bir sakınca yoktur."
    ... masumiyetdehlizi
  5. 4514.
    kuşaklar zaman geçtikçe kötüye gidiyorlar. öyle bir zaman gelecek ki, kuşaklar iktidara tapacak kadar düşkünleşecekler. kara güç onlara gelecek ve iyiye duyulan saygı ortadan kalkacak. Sonunda hiç kimse artık yanlışlara kızmaz olunca ya da hiç kimse kötülüklerin varlığından utanç duymaz olunca Zeus onları yok edecek.
    yine de, eğer sıradan halk kendine baskı yapan egemenlere karşı baskı ayağa kalkacak ve onları alaşağı edecek olursa, o zaman dahi bir şey yapılabilir.

demirçağı’na ait Yunan efsanesi.
    1 ... dogamorfingstar
  6. 4515.
    'cannes film festivali'ne gidiyorsunuz. film gösteriliyor. dev bir salon, grand theatre lumiere diye... en sıkı adamlar, entelektüeller ve sinemacılar orada. ve onlara hacı taşan'ın 'allı turnam'ını dinletiyorsunuz. sadece bunun için bile film çekilir.'

Ercan kesal
    1 -1 ... mr hitchcock
  7. 4516.
    kitap alıntıları
    Kitabın konusu çok güzel fakat noktalama bilgileri benden de kötüymüş çevirmenin. Sadece üç noktalama gördüm şimdilik onlar da nokta, soru işareti ve de virgül ki virgülün en bol kullanıldığı kitap olabilir belki de...
    Bir konuşma çizgisini çok görmeyin bize sayın yazarlar. Konu güzel ama böyle olunca anlamı su yüzeyinde kalıyor. Virgülden sonra özel isim yok ama büyük harflerle başlanmış meselâ. Üzüldüm. Kitabın ilk yüz sayfasında çok var böyle. Şahsî gözlemler sonucunda yazılmış bir yazıdır. Böyle düşünmeyenler de olabilir.
    11 ... gecenist
  8. 4517.
    kitap alıntıları
    But ıf you tame me, than we shall need each other. To me, you will be unique in all the world. To you, I shall be unique in all the world.
    4 -2 ... veritas omnia vincit
  9. 4518.
    "ne yapayım kitabı! kitap da neymiş? içine kişiler sokulmuş bir masal! roman da saçmalık olsun diye yazılmıştır, aylak insanlar okusun diye; inanın bana, canım, benim bunca yıllık deneyimime inanın. ne olacak yani, size shakespeare falan derlerse, bakın, edebiyatta bir shakespeare var derlerse; shakespeare de saçmalık, bütün bunlar cidden saçmalık ve hepsi de sırf hiciv için yapılıyor."

sizin olan,
    makar devuşkin.
    2 ağustos.
    1 ... eksici pic
  10. 4519.
    '' iyi dostlar, iyi kitaplar ve huzurlu bir vicdan: işte size ideal hayat. ''

1898 yılına ait bir not defterinden, - mark twain..
    1 ... dejan bodiroga