1. 4492.
    ne kadar cahil, pervasız ve insafsız ise o kadar bey saraylarında görev yapar.

insan her yerde insan diyor işte insan!
    3 ... dogamorfingstar
  2. 4493.
    Biten bir aşk için, 
    Söylenecek söz şu olmalı: 
    - Güzeldi yine de.
    7 ... geldimgittim
  3. 4494.
    fındık kadar yer kaplamayan insanları göklere yükseltmek, canavar ruhlu zalimleri resmî törenlerle tanrılar katına yükseltmek büyük bir budalalıktır.
    2 ... dogamorfingstar
  4. 4495.
    Dilin varsa, sesin varsa, Konuş benimle.
    Seni rahatlatacak, beni bağışlatacak Bir iyilik istiyorsan, Konuş benimle.
    Hamlet,William Shakespeare.
    2 ... berfww
  5. 4496.
    Kimlik, hayata başlarken değil hayatı bitirirken edinilir. Ve insan dediğin, kendi kimliğini inşa etmelidir.
    3 ... nbr mallar
  6. 4497.
    Bir iki adım daha atmamak için nasıl da direniyoruz. Dayandığımız şeylerin hangisi buna değerdi? Küçücük oluşlarda, hemen yakınımızdaki selametlere koşacağımıza amansız gururumuza boyun eğip hazımsızlıklar içinde birdolu ufak sıkıntının altında ufalandık durduk. - ve umutsuzluğun kapımızdan ayrılmaması için az mı çabaladık.
    7 ... diilhun
  7. 4498.
    ey temiz ışık!
    ve dünyayı saran hava!
    ne çok iniltilerimi duydun,
    ne çok yumruklara şahit oldun kanlı bağrıma vurduğum,
    karanlık gece sona erdikçe.

sophokles-elektra
    2 ... anemoia
  8. 4499.
    insanın tek gerçek özgürlüğü yalnızlığıdır. Ve yalnızlığı küçük düşürense bağımlılıklardır. Aşklar, alkol, nikotin, ahlakî değerler, uyuşturucular... Hepsi de birer pranga olabilir her an, insanın ayağına. Zevk veren prangalar. Ortak özellikleri, varlıklarıın verdikleri zevkin uzun bir süre sonra hissedilememesi, yokluklarının ise derhal kalpte bir ağrı yaratmasıdır .
    ... yarisosyalist
  9. 4500.
    kitap alıntıları
    7 -1 ... gecenist
  10. 4501.
    “insanın evrendeki durumu, bir kedinin kitaplıktaki durumu gibidir; görür ve dinler ama hiç bir şey anlamaz.”

Ayrıca special thanks for:

"Pain demands to be felt."
    ... zukertort