bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 3086.
    Bir şeyleri yönettiğini sanan kişi, bir bakarsınız birdenbire tahta bir tabut içinde kıpırtısız yatıyor; öylece yatan kişinin bir yararı olmadığını anlayan çevresindekiler de onu sobada yakıp kurtulurlar.

usta ile margarita/ bulgakov
    1 ... semaatsiz
  2. 3085.
    "Geçeceğini biliyor muydun ben geçmeyeceğini biliyordum."
    1 ... eskibaharsarkisi
  3. 3084.
    Olduğu kadar güzeldik'te ne demiş mahir bey

"Belki de insanlar hakikaten böyle deliriyorlardır. Bir şeyi kafaya takıp onunla zihninin içine küçük bir delik açıyor, sonra kurcalaya kurcalaya o deliği bütün bir aklı yutacak kadar büyütüyordur."
    3 ... karetta karettalar da ucar
  4. 3083.
    acı ve acı çekme büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için kaçınılmazdır...
    5 ... melal i intizar
  5. 3082.
    kitap alıntıları
    2 ... calvina
  6. 3081.
    “onun için çektiğim acıların o kısacık yürüyüşe değdiğine, o yürüyüşün hayatımın olağanüstü mutlu, özel anlarından biri olduğuna, o sırada, o mutlu anı yaşarken hemen karar vermiştim.”
    1 ... werssed
  7. 3080.
    "Sana bir tavsiye vereyim, piç. Ne olduğunu asla unutma. Dünyanın geri kalanı unutmayacak. Onu zırh gibi giy, böylece seni incitmek için kullanamasınlar." game of thrones buz ve ateşin şarkısı.
    2 ... karsor
  8. 3079.
    usta, bir şaşıya içeri gir, yürü, o şişeyi odadan getir dedi.
    şaşı adam iki şişeden hangisini sana getireyim tam izah et dedi.
    usta dedi ki o iki şişe değildir, yürü. şaşılığı bırak ve fazla gören olma.
    şaşı: ey usta beni kınama dedi.
    usta: o ikisinden birini kır dedi.
    --birini kırınca ikiside gözüne görünmez oldu. öfke ve şehvet kişiyi şaşı yapar, ruhu istikametten çevirir. Garaz olunca hüner görünmez olur, gönülden göze doğru yüz perde oluşur.
    (bkz: mesnevi)
    2 ... comodor65
  9. 3078.
    kitap alıntıları
    4 ... kisilik olunmesi var bende
  10. 3077.
    ister hayatımız, ister ekin tarlalarımız olsun, sahip olduğumuz şeyleri yitirmekten korkarız. Ama hayat hikayemiz ile dünya tarihinin aynı el tarafından yazılmış olduğunu anladığımız zaman, bunu anlar anlamaz, bu korku uçup gider.

(bkz: simyacı)
    1 ... one last chance