1. 4453.
    "Yalnız içimde müthiş boşluk hissi vardı. Hayatımın en dolu, en manalı zannettiğim bir devresi birdenbire boşalmış, bütün manasını kaybetmişti."
    8 ... gecenist
  2. 4454.
    desen bir camın üstünde bir fon kağıdıyla örtülmüş olarak duruyordu. kağıdı kaldırdım. resmin sırtında bir şeyler yazılıydı, alıp ışığa tuttum. şöyle diyordu: << bu bilgiyi arayarak elde edemezsin, ne var ki onu bulanlar yalnızca aramış olanlardır. bistam'lı bayazıd. >>

gariplerin kitabı , ian dallas , sf: 20.
    çeviren: ismet Özel
    2 -1 ... kazangap
  3. 4455.
    kitap alıntıları
    3 -1 ... mortimer
  4. 4456.
    Her insanın anırlarında ancak dostlarına söyleyebileceği, herkese açamayacağı yanlar vardır. Hatta dostlara bile söylenemeyecek olan insanın yalnızca kendine itiraf edebileceği gizleri de olur. Bunların dışında, insanın kendi kendisine bile açamayacağı gizleri de olabilir. Eğer iyice incelenirse bunların sayısı, onurlu bir insanın dağarcığında bile önemli bir yer tutar.

dostoyevski yeraltından notlar.
    4 ... mb isimli cocugun anilari
  5. 4457.
    Gereğinden arta insan doğuyor, gereksizler için yaratılmıştı devlet!
    Hele bakın devlet nasıl ayartıyor bu gereksizleri! Nasıl yutuyor, çiğniyor da çiğniyor onları!

Böyle buyurdu zerdüşt. Ve maalesef gerçeği söyledi.
    ... system victim
  6. 4458.
    " Ah, 'dünyayı döndüren şey sevgidir, sevgi! ' ".

(bkz: Alice harikalar diyarında)
    3 ... mileva maric
  7. 4459.
    "Birden kaldırımdan taşan kalabalikta onunda olabileceği aklima geldi,icimdeki sıkıntı eridi."
    2 ... desperado72
  8. 4460.
    doğduğundan beri başının çevresini bir uğursuzluk hâlesi gibi saran o amansız yalnızlık duygusundan, insanlara sokulamama hastalığından kurtulamayacağını anlamıştı artık.
    ... mala mulier
  9. 4461.
    kolay elde edilmiş şeylere karşı çok katı bir isteksizliğim var ve imkansız şeylere karşı inanılmaz bir zaafım. Elde etmek için tüm sınırları zorlayıp hatta kendi benliğimi bile tümden değiştirdiğim zaman, artık olması gerekene artık ilgi duymuyordum. istediğim her şeyden dolayı ordan oraya savruluyor, ruhum git gide kayboluyordu.
    3 ... siyahtankoyu