1. 4716.
    Geriye dönüp baktığında mutsuzluklarının mutluluklarından çok olduğunu görüyorsun. Şarkıların nasıl söylendiğine değil de, aslında sözlerine dikkat edersin. Ve kitapları sadece okumak için değil,

sayfalarda sana ait bir şeyler bulmak için okursun.
    2 ... vakur bir serenat
  2. 4717.
    ...Gel, gel de yeter de. Olmayayım sensiz şu dünyada, olmasın sensiz bu dünya da...
    1 ... redcap
  3. 4718.
    kitap alıntıları
    öyle bir yaşta idim ve öyle mizaçta idim ve çocukluğumda o kadar az oyun oynamıştım ve aldatmasını o kadar az öğrenmiştim ki, yalan bana suçların en ağırı gibi geliyordu; ve bir yalan söylendiği zaman insanların değil, eşyanın bile buna nasıl tahammül ettiğine şaşıyordum. yalana her şey isyan etmelidir. eşya bile: damlardan kiremitler uçmalıdır, ağaçlar köklerinden sökülüp havada bir saniye içinde toz duman olmalıdır, camlar kırılmalıdır, hatta yıldızlar düşüp gökyüzünde bin parçaya ayrılmalıdır filan.
    (bkz: dokuzuncu hariciye koğuşu)
    2 ... bir nedeni yok
  4. 4719.
    "çünkü kan dökülmesi gerekiyor.

Dilerim ki dökülen kan sizin olmaz. Biliyorum ki dökülen kanı siz değil, yalılarda yaşayan ve sizi hakir gören nazik adamlar içecektir.

Şairler mersiye, destan, gazel yazacak. Ne ile mi?
    Mürekkeple değil elbette. Kanla yazacaklar ve ünlerini ebediyete kadar sürdürecekler.

(bkz: ihsan oktay Anar)
    (bkz: amat)
    4 ... denizeparaleluzanandag
  5. 4720.
    doğduğun günden beri bir cenk meydanındasın. peki ya, düşmanının farkında mısın?

âmâ/fatih duman
    2 ... sadeceyasiyorumm
  6. 4721.
    intihar, akla düşen bir damla asittir. onunla yıkanmasını bilmeyen delik deşik olur ve erir. bu yüzden intiharın eşiğinden dönen yoktur. oraya varan orada yaşar. oraya varan orada ölür. Ziyan / hakan günday
    1 ... istinat boslugu