1. 3660.
    "... ben bu hayatı; dünya'ya niçin geldiğimizi ne olacağımızı, bizi bu dünya'ya göndereni anlamadan terk etmemeye niyet ettim. Keşke bu sorulara olumlu ya da olumsuz bir cevap bulabilseydim."

Amak-ı hayal.
    4 ... bir kimse
  2. 3661.
    ben bu dünyanın ta aq..

Kitap. Benim yazacağım kitabın son cümlesi... Yarıladım.. Bu arada..
    -1 ... gezdimgordumyenildim
  3. 3662.
    'ne yapabiliriz?' dedi jack ince bir fisiltiyla. 'bekleyecegimizi biliyor.' evet, bekleyecegimizi biliyorlar.

the soft machine, william seward burroughs.
    3 ... cali gula
  4. 3663.
    kitap alıntıları
    5 ... birbilinmeyenlidenklem
  5. 3664.
    susmaktan yapılmıştır bazı anlar

yüksek sesle okunduğunda dağılırlar...

(bkz: murathan mungan)
    3 ... kitaplarda yasayan muptezel
  6. 3665.
    kitap alıntıları
    Günyüzü- graham swift.
    8 ... demir kelebekler
  7. 3666.
    "her şey bir sis bulutu içinde yitip gidiyordu. geçmiş silinmekle kalmıyor, silindiği de unutuluyor, sonunda yalan, gerçek olup çıkıyordu."

1984, g. orwell
    3 ... inzivada
  8. 3667.
    "Eğer beni ölüme mahkum ederseniz, yerimi alacak birini kolay kolay bulamazsınız. Komik bir benzetme yapmak gerekirse, kentimiz iyi yetiştirilmiş heybetli bir at, ben de bir atsineğiyim; tanrı beni bu atın üstüne yerleştirdi, ona bağlıyım, çünkü heybetinden ötürü tembelliğe meyleden bu at bir atsineğinin varlığıyla hareketlenebilir...

Eğer sözlerime kulak verirseniz, hayatımı bağışlarsınız. Fakat Ne yazık ki bundan çok umutlu değilim. Belki biraz sonra uykunuzdan uyanıp anitus'u dinleyecek ve beni tek bir darbeyle alaşağı edeceksiniz, sonra da uyuklamaya devam edeceksiniz."

Felsefenin tesellisi
    3 ... fikrimin ince gulu