1. 4716.
    kitap alıntıları
    1 -1 ... en arka cam kenari
  2. 4717.
    Murathan mungan/yaz geçer.

kitap alıntıları
    5 ... kusursuz bir kusurum
  3. 4718.
    sözlükteki adam gibi adamlar
    ... akisina biraktim akmadi
  4. 4719.
    “Adı Dorian Gray mi ?” Diye sordu.
    “Evet, adı bu. Aslında sana söylemeyecektim.”
    “Peki neden?”
    “Anlatması zor. Birini çok sevmişsem, adını asla başkalarına söylemem. Onlara ait bir parçayı başkalarına teslim ediyormuşum gibi gelir bana.”

dorian gray'in portresi/oscar wilde

not: tam olarak bu benim. ehehe.
    5 ... sadeceyasiyorumm
  5. 4720.
    Dünya yaratılmamıştır, dünya yansıtılmıştır.

Olumlu bir ruh halinde kalmaya bak, kendini fazla ciddiye almayı bırak. Kendinle dalga geçmeyi dene. Bu, her türlü takıntıya ve kendini özdeşleştirmeye karşı güçlü bir panzehirdir.

Dünya senin vizyonundur. Kendini değiştir, o zaman dünya da sonsuza dek değişecektir! Senin dünyaya yapabileceğin en büyük yardım budur.'

Hatırla ! Tüm olasılıklar “Şimdi” nin içinde bulunur.

Bir şey iyi yapıldığında, sonsuza dek yapılmıştır! Tüm
    evren bundan haberdardır ve yaptığın şeyi iekrar etmene gerek yoktur. Sadece kusuriu olan tekrarlanır. Kusursuzluk asla kendini tekrarlamaz çünkü sürekli
    olarak kendini aşar. Olgunlaşmış bir koza, bir kelebeğe, daha üstün bir düzenin varlığına dönüşmek için görünürde ölerek, olgun halini sona erdirmelidir."

Dünya, senin onu düşlediğin gibidir; o bir aynadır. Dışarıda kendi dünyanı bulursun, yarattığın, düşlediğin dünyayı. Dışarıda kendini bul! Git ve kim olduğunu gör... Diğerlerinin, senin içinde taşıdığın yalanın, uzlaşmanın, cehaletinin yansıyan görüntüleri olduğunu keşfedeceksin... Değiş... ki dünya değişsin.

Stefano D'Anna
    Tanrılar Okulu
    1 ... manyak olmaya karar verdim
  6. 4721.
    dünya mı yıkılsın yoksa bir bardak çay mı içersin? deseler...
    ben çayımı içtikten sonra dünyanın canı cehenneme derdim.

(bkz: yeraltından notlar)
    2 ... sexialp
  7. 4722.
    “niçin seninle bir pencere kenarında oturup konuşamıyoruz? niçin rüzgarlı sonbahar akşamlarında, sessizce yan yana yürüyerek ruhlarımızın konuştuğunu dinleyemiyoruz? niçin yanımda değilsin?”
    6 ... cadimavisi
  8. 4723.
    "Gizliliği sever oldum.Bugünki yaşayışımızı bize gizemli,büyülü gösterebilecek bir şey varsa o da budur gibi geliyor bana.En bayağı nesne bile gizlenince güzelleşir."

dorian gray'in portresi/oscar wilde
    2 ... sadeceyasiyorumm
  9. 4724.
    "ben aşıktım, o kumraldı."
    ... istinat boslugu
  10. 4725.
    “hayat nedir?
    acılar vadisi.
    dünya nedir?
    hissiz insan kalabalığı.”

(bkz: ölü canlar)
    2 ... sexialp