1. 3827.
    Konfüçyüs der ki; "Pek çokları mutluluğu, insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta; ama mutluluk insanın boyu hizasındadır." Doğru. Yani ne kadar insan boyu varsa o kadar da mutluluk vardır. Benim şimdiki mutluluğum budur ey sevgili öğrencim ve öğretmenim, şimdi boyunun ne olduğunu öğrenmek için, huzursuzluk içinde onu yeniden ölçüyorum. Çünkü iyi bilirsin ki insanın boyu hep aynı kalmaz.

(bkz: zorba)
    5 ... mr why
  2. 3828.
    kitap alıntıları
    -1 ... bir damla hayat
  3. 3829.
    ''Ölümün başa gelmesi, zehirli bir hayvanın sokması, kurşun yarası, kesici alet yarası, mikropların tahribi ve diğer zâhirî nedenlerden ileri gelmeyip, belki bahsi geçen
    adamın gerçek hayatına ait iyiliğin bu dünyada artma imkânının kalmamasındandır.'' Hayat Üzerine Düşünceler- Tolstoy
    2 ... ekremselcuk
  4. 3830.
    Bana gözlerini bıraksaydın hiç olmazsa giderken.

(bkz: tutunamayanlar)
    1 ... sufferinq
  5. 3831.
    Hangi nedenle olursa olsun, insanların birbirlerini öldürmek zorunda oldukları dünyayı sevmiyorum ben.

(bkz: Kayıp romanlar)
    Vedat Türkali
    1 ... zerya
  6. 3832.
    kitap alıntıları
    1 ... lenfosit
  7. 3833.
    - Sizde Kürtlük var mı amca ?
    Şerifey'di soran. Güldü Doktor
    -Yok dedi nereden çıktı?
    -Bizim Kürtlerde de söyleyenler oldu. Çok yakınlık gösteriyorsunuz Kürtlere !
    -Acı çektirilen bir halka nasıl uzak dururum kızım! Komünistim ben,Türk'üm ama insanım önce! Ermenilere,Süryanilere,Alevilere de yakınlık duyuyorum. Biliyorum ki, onlara acı çektirenler,Türk'de içinde, herkese çektiriyorlar. Onlar kurtulmazsa bize de kurtuluş yok.

(bkz: Kayıp romanlar)
    Vedat Türkali
    1 ... zerya
  8. 3834.
    kitap alıntıları
    muazzam.
    1 -1 ... gokyuzukimseyeaitdegil
  9. 3835.
    "toy çağımda bi öğüt vermişti babam, hala küpedir kulağıma.
    ne zaman demişti, birini tenkide davranacak olursan hatırdan çıkarma, herkes senin imkanlarınla gelmemiştir dünyaya."

muhteşem gatsby- f. scott fitzgerald
    1 ... muhtesem