bugün

Sözlük yazarlarını insan yapabilmek için elzem olan önerilerdir.
Gençlerle başbaşa
dorian gray'in portresi
Işığın savaşçısının el kitabı
Portebello cadısı
Yaşamın ucuna yolculuk
Bu kitaplar genelde lise öğrencilerine tavsiye edilir yani demek oluyor ki sizler okuyup içeriğini anlayamıyabilirsiniz çünkü beyniniz boş şeylerle çoktan dolmuş olabilir.eğer öyleyse fazla da kasmayın.
(bkz: melekler ve Şeytanlar)
Dan Brown - Cehennem
Ve tabi ki Zygmunt Bauman - Akışkan Aşk.
cosmos - carl sagan.
sizin liderlik özelliğinizi geliştirecek bir öneride bulunmak istiyorum:

http://onamola.com/lists/...ider-yapacak-11-kitap/637
Niçe Ağladığında.
hakan günday- tüm kitapları.
erim şişman- zürafa tozu.
Ahmet Ümit - Sultanı Öldürmek.
Oğuz atay; tehlikeli oyunlar, korkuyu beklerken, tutunamayanlar.
H. nihal atsız; ruh adam, bozkurtlar, deli kurt .
Sabahattin Ali, amin maalouf, chuck palahniuk, ahmet ümit, sezgin kaymaz kitaplarıdır.
ivan Gonçarov - oblomov.
Das kapital.
Çok akıcı bir günde bitiyor.
Motivasyon için,
Davut Can - Gemileri Yakmak

Biraz heyecan ve kafayı kırmak için,
Olasılıksız

Erotizm istiyorsan,
Grinin 50 tonu
Dua ve zikir tasavvuf.
Empati adam fawer psikoloji
Kayıp kromozom bilim kurgu
Alamut( hasan bin sabbah) tarihi Roman

Bunlar yeterli şimdilik.
daha önce okuduğunuz kitap isimlerini rica ederek cümlemi noktalıyorum.
şimdi buraya sevdiğim kitaplardan bazılarını yazardım ama, işe yarar bir öneri yapmaktan öte sadece sevdiğim kitapları yazmış olacağım. üstüne herkesin zevki de farklı olduğundan ötürü ben direkt bu siteye bir bakmanızı tavsiye ederim:
(bkz: goodreads com)

sitede türkçe kitaplar da mevcut. listeler yapıp kitapları oylayabildiğiniz ve onlar hakkında yorumlara bakabildiğiniz kaliteli bir yer. kitapları "okudum", "okuyacağım" ve "okuyorum" şeklinde işaretleyebiliyorsunuz. community adı altında üyesi olabileceğiniz çeşitli kitap grupları da var. bunun dışında daha bir sürü şey var. bayağı bir vakit geçirtiyor. kitapseverlerin mutlaka bilmesi gereken bir site.
Murat uyurkulak - tol.
bir ekonomik tetikçinin itirafları. biraz tarihi, biraz politik bir kitaptır. kitap, zengin yer altı kaynakları olan ülkeleri ne şekilde va nasıl sömürüldüğünden bahseder.
Voleci şerefin günlüğü.
ölü canlar- gogol.
Kusursuz fırtına. sürükleyici ve bir o kadar da hayatın değerini sorgulatıcı bir kitap. Ayrıca derin devlet, yeraltı dünyası ve ülke siyasetinde aydınlanmak isteyenlere de saygı öztürkün tüm kitaplarını okumalarını öneririm.
arkadaşlar sağlam bir siyasi kitap önerecek var mı.
Şeker portakalı. En son okuduğum ve beğendiğim kitap. Sanırım ortaokulda sınıfta bu kitabı benden başka herkes okumuştu.
"hitler annen seni çağırıyor" kıtabını önereblilirim.
kült kitaplardan "uçurtma avcısı" ve "bir muhteşem güneş" de güzeldir.
görsel
Yazarlardan şuan silik olan wex den ödünç aldım samuraylık felsefesi hakkında.