bugün

özenle, okunan ya da okunacak kitap düz bir zemine konulur, yanına kahvedir not defteridir renkli kalemlerdir vs. koyulur ve fotoğrafı çekilmek suretiyle sosyal paylaşım sitelerine itina ile sunulur. verilmek istenen mesaj; kahve ve kitap ikilisinin oğlumuzun ya da kızımızın içsel yalnızlığının entelektüelizm ile buluştuğudur. Yanılgıdır; şayet bu uğraş içinde olan insanlara halk arasında kezo nitelendirilmesinde bulunulur, doğru bir nitelendirme örneği arasında sayılabilir.
Entelim ama bunla asla övünmem bunu sen görmelisin demenin resme dökülmesi.
fotoğrafı instagram ile paylaşmak farzdır. okumayı öğrendiğimden beri okuyorum hiç ihtiyaç duymadım amacı da çözemedim hala.
tumblr ergenlerinin yaptığı şeydir.
görsel

"huzur" diye etiketler.
(bkz: cok kuul bir insanim)
(bkz: lanet olsun dostum cidden oylesin)
işin sadece kahve içme kısmıyla ilgilenenler yapar. hatta bazıları bunu bile yapmaz, sırf "havam olsun"
güzel bir kitap, bir fincan sıcak kahve ve fonda klasik müzik... işte hayatımın vazgeçilmez üçlüsü.

biri uyandırsın şu kezbanı kaşlarının yolunma vakti geldi heyoo.
kendisinin bile olmayan arabanın, gittiği mekanın, yeni aldığı elbisenin, sevmese dahi ünlü birinin, yeni yaptığı manitanın havasını atmak için; yanında, içinde, ötesinde, berisinde fotoğraf çekinen şekilciden yeğdir.

bu kitap teşhircisi de materyalisttir belki... gene de daha masum olduğu kesin. ilk paragraftakiler ise mide bulandırıcı.

vesselam...
kitabın üzerinde bir gözlük ve şık bir kalem ile dekor tamamlanacaktır.
Kezbanlık itemidir. Evet.
yağmur yağdığına işarettir.
en fazla alet edilen kitap kürk mantolu madonnadır. Sabahattin Ali kahveyle okunacağını bilse kitabı kahvehanelerde satmaya başlardı.
(bkz: tumblr kızı olmanın şartları)
insanlarin kitap almasina ve okumasina vesile olduğunu düşündüğüm eylem.
kezban olduğum halde henüz yapmadığımdır. demek ki daha yolum var.
Bu konudaki en agir imtihani Kurk Mantolu Madonna vermistir.
çok klişe ve dandik olaydır. insan biraz kitabı okumak için alır.
(bkz: #29570921)
Milletin yediği yemeği paylaşmasından daha güzel olan durumdur. Kitap okuma oranı 0.01 olan ülkede bari kitap görme oranı artsın diyerekten desteklediğim uygulama.
Ama siz yine de bokunu çıkarmayın.
instagram takipçisi bol olanların yaptığı boş eylem.
o kahvenin yanında kitap koymuştur karıştırmayalım lütfen.
gösteriş peşinde olan özenti insan eylemi. evet.
Böyledir. Soldaki elim.

görsel
kahveyi iç kitabi da aldigin yere geri koy, zira okumak beyin hücrelerini geliştirilebilir çok sakat.
(img:#1917354)