1. 1.
  pembe gibi boktan bir renkle yazmasına rağmen ısrarla kırmızı kalem denilen dalgametre. tadı iğrençtir.
  4 ... kirmizii
 2. 2.
  genelde başlık atmak için kullanılan kalem(sözlükte değil defterde)
  4 ... narsil
 3. 3.
  ilkokulda ısrarla kullanılması istenen önemli yerleri yazmada kullanılan kırmızı dışında bir renge sahip olan ve ıslandığında tüm kalem kutu ve çantayı boyayabilme kapasitesine sahip olan baş belası kalem
  2 ... caadaloz
 4. 4.
  ilkokulda bir kuralmışçasına kullanımı diretilen, başlık atmak ve kenar çizgisi çizmek için kullanılan, kırtasiye gereci. bu kalemlerin hası johan faber tarafından üretilir. kiremit rengi ve pembe yazan dandik çeşitleri mevcuttur. öğrenciler ilerleyen yıllarda, en çok kullandıkları bu kalemi acımasızca terk ederler. kırmızı kalemin terk ediliş zamanları, sırt çantası kullanımının bırakılıp, kitapları elde ya da klasörde taşımaya başlanan zamanlara tekabül eder.
  1 ... lazy pigeon
 5. 5.
  orta okulda 'hocam sınavda kırmızı kalem kullanabilir miyiz ? ' ya da bu sorulmadan hocanın ' kırmızı kalem kullanmak yasak ' diye uyarılarda bulunmasına sebebiyet veren pembemsi ilginç okul gereci . her sınıfta yazısı daktilo yazısı gibi düzgün olan , kırmızı kalem kullanımına özen gösteren bireyleride vardır .
  ... jaymz
 6. 6.
  yazı yazarken ucu kırılıp göze kaçtığında gözü kıpkırmızı boyayan beyaz hiçbir yer bırakmayan hain kalem.
  ... crocus_cc
 7. 7.
  diğer tarafı mavi olan versiyonlarıda vardır ki onlar pek fenadır.[çizim yapanlar için güzELdir ama ..]
  1 ... kurabiye_monster
 8. 8.
  kurşunu ilkokul yıllarında çizilen marjinleri, atılan başlıkları, tükenmezi öğretmenlerin sınavlar üzerinde yaptığı düzeltmeleri, kırdığı puanları, verdiği aferinleri hatırlatan nostaljik kalem..universiteye gelindiğinde neredeyse hiç kullanılmaz olur, kırmızı kalem bulup da nerden başlık yazıcam şimdi denir..
  ... plug in baby
 9. 9.
  bi de defterin her sahifesinin kenarına dikey bir çizgi çekmek suretiyle kullanılırdı... hey gidi günler...
  1 ... don santino corleone
 10. 10.
  Öğretmenlerin ayar kalemidir.Hele sıkı ayar yendiğinde kağıt lale tarlasına döner.
  1 ... kiraze