bugün

(bkz: hep destek tam destek)
kadın veya erkeği ayrı ırklar olarak görmüyorum. hepimiz aynı sayıda kromozoma sahip basit yaratıklarız ve bu tarz ifadeler her ne kadar yanlış olsada , halk arasında kabul görmüş olsa dahi bir devlet merciinin kullanması son derece yanlış.
esnaf niye kadın ve müsait neden erkek olmasın.

kafamda deli sorular.

tanım: haklı bir isyan.
1.si bir sözcüğün halk dilinde ayrı anlamı varsa tdk onu da o sözcüğün anlamları arasına koyar. halk dilinde yahut argoda kötü yola sapmış kadına "esnaf" deniyorsa tdk bunu yazar. tdk'nın işi budur. "ayh kadınları incitir mi" "vay efendim kimileri hoşnut olmaz kaldıralım" demek tdknın işi de-ğil-dir. dilci bu adamlar dilci.

şimdi pezevenk sözcüğüne bakalım.

"1. isim Gizli ve yasal olmayan cinsel ilişki öncesinde aracılık eden kimse, dümbük, godoş, muhabbet tellalı, kavat, astik, dasnik"

"esnaf" sözcüğünün anlamından bir kadın niçin rahatsız olur? bütün kadınları mı işaret etmiş ne yapmış? pezevenk sözcüğünü açıklarken "godoş, dümbük, dasnik" sözcükleri kullanılmış. ne yapalım şimdi de biz erkekler mi ayaklanalım. saçma geldi değil mi?

hayır bakın ülkenin en resmi kurumu godoş, dümbük falan diyor bir de. neden? çünkü halk bu sözcükleri kullanmış. kurumda çalışanlar da dememiş ki "yahu bunlar ayıp sözcükler yazmayalım". iyi ki dememişler çünkü bu onların meselesi değil. ne anlama geliyorsa onları kaydetmek onların işi.

eğer bu noktada eleştirilecek bir durum söz konusu ise bu kavramları kullanan kitleler eleştirilmelidir. cahilce hareket edip tdk'yı topa tutmak akıl işi değil.

2.si olayın ırkçılık ile ne ilgisi var? erkek ve kadın cinsiyettir ırk değil. olan durumu kayda geçirmek de bunların hiçbiri ile alakalı değildir.

eleştiri yapmaktan aciz insanlar tespit yapıyor.
elimi vicdanıma koydum tdk yı destekliyorum. halk arasında bilinen bir şeyi devletten saklamanın luzumu yok. ne demişler milleti yaşat ki devlet yaşasın.
(bkz: kiril alfabesi)
Adet olmuş kız kirlidir nokta.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)