1. 1.
  iyice su üstüne çıkan gerçekçi bir bakış açısıdır. Siyasetçilere, partilere bok atarak kendimizi kurtarmamız mümkün değildir. inanılmaz kirli ve namuzsuzluğa prim veren insanlar olmuşuzuzdur. '' çalsın, çırpsın, hiç olmazsa park yapıyor, bahçe yapıyor, memleketimize faydalı oluyor, abimin çoçukları işe soktu.. vs.vs.vs. '' diyerek içimizde yolsuzu cesaretlendirmekteyiz, acı olan ise, '' yolsuzluk yapmadıysa bize ne, belediyecilikten anlamaz ki o '' diyecek kadar fütursuz davranmaya başlamışızdır. sonu nereye varırsa varsın, baykal'dan, tayyip'ten, gül'den, fettullah'tan daha önemlidir. artık yüzümüzü aynaya çevirme zamanıdır.
  ... bilent
 2. 2.
  tabandan başlayan bir lekenin tüm ülke sathına yayılmasıyla ortaya çıkan türkiye profilidir.

  Bu ülke 80 yıldır bir arpa boyu dahi yol alamadıysa bunda ne siyasetçinin, ne bürokratın ne de askerin suçu yoktur.

  Bu kara leke halkın kendisine aittir.

  Ve yine birileri çıkar, ülkeyi beğenmemezliğimizden, çamur atmamızdan dem vurarak ayıplarını örtmeye çalışır. Ve hep de böyle olacaktır. Ayıplar, kusurlar asla kabullenilmeyecek, üstü örtülmeye çalışılacaktır.

  Bugün otomotivin kalbi olan bursa sanayisi çökme noktasına gelmiştir. Önümüzdeki aylarda birçok firma sahiplerinin elinde patlayacaktır. Kahvehaneler ağzına kadar doludur.

  Bunun en temel sebebi koskoca sanayinin fason zihniyetini hala terkedememiş olmasıdır.

  Kurallara uymamak, araştırma yapmamak, geliştirmeye para harcamamak, öğrenmemek, bizim milli karakterimiz olmuştur.

  Hala daha benim partim senin partini döver gibi ucuzluklar insanların beynini işgal etmektedir.

  Bu ülkeye ne chp'den ne de akp'den hayır gelmez. Diğer partileri ise zaten hiç aklınıza bile getirmeyin. Bu ülkede siyaset taşeronlar tarafından başkaları adına yapılmaktadır.

  Bu ülkede mMandalar tepişirken karıncalar ezilmektedir.

  Ve ne yazık ki, karıncalar ezilmekten haz duymaktadır. Acı olan da budur zaten.

  Selametle...
  5 ... kizilmaske