bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    "Kiraz mı erik mi seversin diyen erkeğe sen eve ne getirirsen onu severim diyebilmek" *
    Kiraz ve erik...

Düşündüm de kalabalıklar içerisinde ne kadar basit şeyleri özlüyor insan. kese kağıdı içerisindeki erikleri özlüyor mesela...

Beşiktaş sahili, denize karşı oturuyorsunuz, ayaklarınız onun ayaklarının üzerinde. Avuçlarında az önce tezgahtan aldığınız erikler.

Siz yarısını yiyip ona veriyorsunuz, o yarım yemeyi sevmiyor, siz bir türlü tam vermiyorsunuz. Oysa hepsi farklı eriklerin. istiyorsunuz ki hayatta her şeyin tadına birlikte bakalım, hiçbir şey eksik kalmasın. Yarım eriğin kıymetini anlayacağı günleri bekliyorsunuz. Kızamıyor size. Ama çocukluk yaptığınızı düşünüyor.

Çocuktum ben, çocuk kaldım, o bilmiyor.

Eriği seviyorum. Ama ilk zamanlar. sonra yumuşayıveriyor, değişiyor sanki, eskisi gibi sevemiyorum. ilk zamanlar çok insan yemiyor ya, belki de o yüzden, sonra herkes sevince belki de sevesim gelmiyor eriği. herkesin sevdiği şeyleri sevmeyişim çocukluktan geliyor.

Aşkı da seviyorum ilk zamanlarında, sonra değişiyor sanki, sonra değişiyoruz biz de belki. erikler de, eller de ayrılıyor...

Erik mi kiraz mı diye sorulunca, sen eve ne getirirsen o diyorsun.

televizyon açık. Dizlerinin dibindesin. Kiraz var kocaman bir kasede. Kirazı sadece onun ellerinden yediğinde seviyorsun.

Sana uzatıyor, bahanen hazır. Kurt vardır diyorsun. Yemem diye ısrar ediyorsun. Çocukluk yaptığınızı düşünüyor. Çocuktum ben, çocuk kaldım, o bilmiyor.

Bilmiyor çocukluklarımın ona olan heyecanımdan olduğunu.

Sen ısır önce kurt yoksa ben yerim diyorsun. Söylene söylene ısırıyor, kurt yok bak deyip size veriyor. Sonra diğerini, sonra diğerini...

uykunuz geliyor. Onun dudaklarına değen son kirazı yiyemeden dizlerinde, sokulup ona uyuyorsunuz.

Kurttan falan korktuğundan değil, onun katık olmadığı herhangi bir şeyi yemek istemediğinden çocukça davrandığını bilmiyor. Anlatacakken uyuyorsun.

Aptalca geliyor sana böyle şeyler sevmeden. Zaten aşk biz aptalların işi.

Son olarak anneannemden hepimize gelsin:

“Ye ekşiyi doğur ayşe’yi, ye tatlıyı doğur atlıyı”

Öyle bir kadındı işte rahmetli... * *
    8 -3 ... dibi dibi rek
  2. 2.
    kiraz mevsimi henuz gelmediği için erik diye cevap verilecektir.
    ... dibi dibi rek