1. ?.
  almanya'da , fransa'da , hollanda'da inşaatçılık,temizlikçilik , temizlik işçiliği gibi birçok avrupalı'nın yapmaya tenezzül etmediği işlerde gecesini gündüzüne katarak çalışıp dişinden tırnağından artırdığı paralarla bu ezikliği ya da eziklik çok gaddar oldu bu hevesi ,imrenmeyi gidermek için türkiye'ye kiraladıkları son model mercedeslerle,audilerle,üstü açık bmw'ler ile gelerek birçok kısa akıllı gencin avrupa bokuna heves salmasını sağlayan özellikle yaz aylarında varoş caddelerini monte carlo'ya çeviren gurbetçilerimizdir.
  6 -2 ... sayincevizkabugu
 2. ?.
  bunların bir de gurbette yapamadıkları herşeyi, kapıkule'den girer girmez yapan cinsleri vardır.
  (bkz: arabadan dışarı birşey atmak)
  (bkz: ayaklarını arabadan çıkarmak)
  (bkz: emniyet şeridinde ilerlemek)
  (bkz: hatalı sollamak)
  (bkz: çok doluyum sözlük)
  8 ... bohemian rhapsody
 3. ?.
  yıllarca yurtdışında ezilen vatandaşlarımızdır. sen git bir onların ordaki yaşantısını gör türklere yaklaşımları gör sonra konuş. bu yaptıkları bir kültür farklılaşmasıdır belki gereksizdir ama çalıştıkları işler için ezmek yersizdir.

  evet yapıyorlar kekoluklar ama bu sosyal bir problemdir, hiç birimiz sosyolog değiliz hiç birimiz onlar kadar ezilmiyoruz yurtdışında türk olduğumuz için aşağlanmıyoruz almanya'nın son yasası ortada.
  5 -2 ... ayvirsin
 4. ?.
  parasi olan herkes tutar. sizlere ne sizinde olsa sizlerde kiralardiniz.
  4 -2 ... womanizer
 5. ?.
  (bkz: almancilari kiskanmak)
  parasi vardir kiraliyordur, parasi vardir satin aliyordur.
  avrupada ev kiralari icin bile yardimlar yapiliyor. fabrikada calisan isciler ile kendi isinin patronu olanlar vb. ayni seyleri yiyorlar, ayni haklara sahipler' esitler... bu sebeple durumu biraz iyi olanlar guzel bir araba alip * * *turkiyeye gitmek icin parasini biletlere dokmez ve de turkiyede araba kiralamaz.
  bu kadar basittir. budur.
  3 -1 ... raanaa
 6. ?.
  dışarıda yapamadığı kroluğu burada yapanlar ve bunlara sahip çıkıp kabak gibi belli olanlardır.
  sırf burada araç kirası vermemek için 24 saatlik yolu 3 bin euro'ya aldığı, oranın şahin'i doğan'ı sayılan bmw'lerle gelirler.
  (bkz: yüksek dozda görgüsüzlük belirtileri)
  ... preston
 7. ?.
  hic görmedigim "alamancilar". türkiye'de degeri 90 bin euro olan bir e-klas mercedes'in almanya'da sadece 25-35 bin civari olmasi, ve de almanya'da normal bir iscinin ortalama ayliginin 2000-2500 euro civari olmasi hasebi ile, rahatlikla satin aliyor herkes.

  nedir bu dislama, bu hazimsizlik anlamadim. evet ben 21 yasindayim, üniversite ögrencisiyim, hafta sonu ve tatillerde calisiyorum ve altimda bmw 1.20 var. ama kardesim, neden bok atiyorsun, kimse parayi kimseye hediye etmiyor, yoldan da toplamiyoruz. hepsi alin teri.

  not: alamanci degil, gurbetci diyeceksin!!
  3 -1 ... kapucino
 8. ?.
  Hayatinda bir bmw veya mercedese binemeyenlerin kiskanip laf attiklari topluluk.
  -1 ... womanizer
 9. ?.
  bok temizlediği alamanyada biriktirdiği euroları türkiyede hava atmaya harcayan alamancıya özgü niteliktir.
  1 ... claynox
 10. ?.
  pezevenklik yapıp hava atmaktan iydir *. bikere almanyada kiralanan arabayla avrupa içinde dolaşabiliyorsun. *
  (bkz: cehalet ve cekememezlik)
  ... gurbetci yazar