bugün

istanbul da kira fiyatları 6 binden başlıyor. resmen taşşaaaaaaaaaak geçiyor akp milletle. az bile siksinler. ulan asgari ücret zaten 4 bin amk koyunları. nasıl yuva kuracak bu insanlar.
sokakta yatmanız gerektiğine delalet eder.
100 milyon nüfusa çıknca ister istemez artması durumudur. geçinemiyorsan köyüne git.
Ankara'da 2+1 yerin dibinde kotta 2.500. en kıytırık mahallede.
Pahalı ama boş ev Yok. Millette para var ki kiralıyor, satın alıyor.
yer: atakum samsun... 1+1 eşyalı.... ödedidiğim 950 + 50 aidat.
bokunu çıkarmazsa her türlü artırıma he derim.
durun daha bunlar iyi günlerimiz...
Bizim burada iki binada iki daire uzun zamandır boş. Demek ki kiracı bulamıyorlar. insanlar daha uygun yerlere yöneliyordur mecburen. Elin afganı, türkmeni falan beş kişi bir daire tutup yaşarken benim vatandaşım neden köyüne dönüyormuş? Onlar ülkesine dönsün. Bizim binaya suriyeli aile taşındı her gün kavga ediyorlar. istisnasız her gün. Bu insanlara ev kiralayacaklarına türk'lere uygun fiyatlardan ev versinler.
kiracımızın kirasını artırmıyoruz, çok ucuza oturuyor, kıyamıyorum adama yaa. okul servisçiliği yapıyor. corona yüzünden okullar kapanınca para kazanamadı, aylarca kira almadık, anlayışlı davrandık, darlamadık, sıkmadık. bazı insanlar neden zengin olamazın cevabı benim * kiminin parası kiminin duası .
Babam gibi insaflı ev sahibi bulmayı gerektirir. Merkezi konumun babannesi gibi bir konumda 2+1 doğalgazlı, hayvan gibi balkonu olan evden 2500 lira kira alıyor. Aynı konumda en ucuz ev kirası 4500. Aslında adam olması gerekeni alıyor ama işte bi yanda 4500 verenleri görünce insan bi alnımda yazı var mı diye bakmadan edemiyor.
mustehak... daha çok artması dileğiyle.
halis olduklarını düşünüyorum artık ben şaka değil çünkü komik de değil baktıkça işin içinden çıkamıyor insan.
* "avrupa bana değer versin. baydın beni ciddiye alsın" diye 15 milyon ipsiz sapsızı, çapulcuyu, teröristi, sapığı türkiye'ye yığıp, ülke kiralık ev piyasasını darmadağın eden ev sahibin mi?

* 0.60 faiz talimatını verip devlet bankalarını göz göre göre zarara uğratan, tl'yi bir daha yerin dibine sokan ev sahibin mi? (sen düz vatandaş olarak git bakalım, sana verecekler mi o faizden)

ha bi de bu:
görsel

ha bi de bu:
görsel

ha bi de bu:
görsel
sen kalk 20 yıl parayı betona göm ve bununla övün ama vatandaşın kirada bile oturamaz hale gelsin.

niye yol köprü bina yaptığı belli oldu. türk halkı için değildi gelecek sığınmacılar ve arap zenginleri içindi. bu ülke bölünmeye gidiyor.
Enflasyonla birlikte epey yükselmiştir ve çoğu eve ederinden fazla para istenmektedir. Umaırm yakında son bulur.
Şu anda 4000 tl falan kira istedikleri evlerin olması gereken fiyatı max 2500 aq. Hepsinin ederi aslında yarı fiyatı Ya da yarısından biraz fazlası. Kiralarda büyük sikiş var şu an ve devlet hiç karışmıyor çok enteresan.
geçen yıl asgari ücret 3500 tl iken de kira fiyatları öyle bir şeydi. çok da şaşırılmaması gereken bir şey yani bence nacizane görüşüm.
Fırsatçı ev sahiplerinin kira paralari ellerinde patlaması kaçınılmaz. Bu ülke de herkes, karı koca memur mu? Değil, peki başlangıç fiyatı izmir de 5 ila 7 bin tl'den başlatan kiraları, kim ne kadar aksatmadan odeyebilecek?. Yaşayıp göreceğiz.

Bu arada aykolik kardeş, asgari ücret o seviyelerdeyken, kiralar izmir için söylüyorum, 1500 ila 3500 araliginda idi 3500"lük evler lüks evlerdi.
akp rejiminin türk halkına 20 milyon sığınmacı kitleyerek attığı son 1000 yılın en büyük kazığı!
Enflasyon artışı yüzde 150 , kira fiyatları artışı yüzde 25.

Bir evin kirasıyla geçinmeye çalışan, emekli maaşı, sosyal güvencesi olmayan yaşlı insanlar var.
Kiracılar insan da onlar insan değil mi.

O zaman kiracılar fırsatçılık yapıyorlar.

Artık kiraya vermek için ev alan zenginler yok.

Taksi plakası alıyor uyanıklar, tertemiz para, kiracıyı çıkarma derdi yok.

Ev yerine dükkan almak daha mantıklı.
Tahliyesi daha kolay.
ülkeyi bir anda zehirli sarmaşık misali sardı...vizdansızlık zinciri oluşturdu....
oysa kaosa çıkar bu işin sonu.
zincir acilen kırılmalı!
Aşırı yüksektir haram olsun.
akp ülkeyi araplaştırıp demografik yapımızı bozmak için kullandığı en etkili silah. amk 2023 üne girerken insanlar barınma sorunu yaşıyor.

zengin olan hayatta kalsın orta ve fakirler ölsün diyorlar resmen. eğer türklerin insanlıklarına saygısı ülkeye sevgisi varsa bu seçimde akp yi sandığa gömmelilerdir.
böylelikle türklerin kendi halkını nasıl sahipsiz bıraktığını arapları tercih ettiğini gördü tüm dünya.

aynen kanka 1 türk dünyaya bedel amk.