bugün

Okumayı düşünüyorum ama okuyamadım bir türlü. Aklıma getirdiniz okuyacağım.
Aldığım en güzel hediyelerdendir kendisi.
ergen mergen diyen andavallara bakmayın..

hakan günday iyidir, kafası da güzeldir..

kinyas ve kayra çok vurucu olduğu için üzerine çıkamamıştır..

edit: tam olarak neden ergen işi olduğunu da açıklarsa sav sahibi arkadaşlar biz de uygun cevabı veririz elbet..
dün bitirdiğim sayfa sayısı bakımından kalın bir kitap. içeriği gayet iyi, zaten hakan günday sağlam yazarlardan birisidir.

içerik olarak; seks, kumar, ölüm, silah, intihar, uyuşturucu vb. her türlü bok yer alır. Okuyanların psikolojisine etki ettiği söyleniyor ama bence bu sadece söylentiden ibaret.

Tavsiye eder miyim, kesinlikle ederim sürükleyici bir kitap. Hayatın içinde var olan göremediğiniz kısımları görmenizi sağlayacak.
Okumadan fikir belirtemem fakat Avam tarafından fazlaca beğenilmiş olması nasıl bir kitap olduğuyla ilgili az çok bir fikir sahibi olmamızı sağlıyor diye düşünüyorum.
bir hakan günday başyapıtıdır. hakan günday' ın bütün kitaplarını okuyan biri olarak net bir şekilde söylüyorum ki piç, kinyas ve kayra onlarca kez okunmaya değer kitaplardır. her seferinde de tat verirler.
Hakan günday'ın henüz okumadığım kitabı.

Piç ve az isimli romanları okunmalı. Malafa ve ziyan idare eder.

Daha isimli romanını yeni aldım. Kinyas ve kayra'yı sona saklıyorum.
20 yaş altına hitap eder desek daha dogru, hakan gunday ın da kitabı lisedeyken yazdıgı da dusunulecek olursa.
yarıda bıraktığım nadir kitaplardan biri. bir ben mi sevemedim diye düşünüyorum. tamam yeraltı edebiyatı ama çok bunaltıcı ve yavaş ilerliyordu bence.
bir başyapıt. kişisel bir yıkım reçetesi.
Kulaklıkta da where is my mind olucak.
-süt kalmamış hemen gidip alayım.
-çay da olur..

ve gözyaşları.

hayatımda gördüğüm en acıklı sahnedir bu kinyas ve annesi arasında geçen.
yıllar önce okuduğum kitap. şimdilerde popülermiş diyorlar. pek sanmam ama bu neyi değiştirir?
Hayatımın belli bir döneminde hep böyle yaptım zaten. Gözlerinin içine baktım beni bilsinler diye. Kadınlardan bunu bekledim. Birisi gelip 'Evet, ben seni tanıyorum' desin diye bekledim.

Ve o kadına aşık olacaktım. Bu sihirli gün için kafamda bir sürü diyalog hazırlamıştım. Ama sonra anladım ki böylesine insanlar yoktu. Olsalar bile kitap okumuyorlardı.

Kitabı okurken kendimi kayra ile inanılmaz derecede benzer bulmuştum.
kitapta geçen; kurtardığın hayatlar da ölür, cümlesi hayatımın felsefesidir.

Kinyas ve Kayra, bir Hakan Günday başyapıtı. insanlar sizi üzdüğünde okuyun, çok pis nefret edersiniz herkesten.
benim kutsal kitabım. evet.
Omnes vulnerant ultima necat.

Canın her sıkıldığında okuyabileceğim kitap. Okurken yaşarsın bu kitabı öyle güzel, öyle muhteşem.
E okuma amk? Bir kitabı okuyup da bunalımlara girmeyecek olgunluğa erişince oku zaten kinyas ve kayra'yı.

Kitaba bok atmanın ne lüzumu var?
(bkz: doğan kitap)
bu kitabın fiyatı 37 tl. evet, tam tamına 37 tl ve doğan kitap gibi adi bir yayın evi tarafından yayınlanmakta.

sinirden ellerim titreyerek yazıyorum.

kitap bu fiyatı hak eder, fakat baskı kalitesi iyi olursa.
böylesine dandik bir basım, bu fiyatı kesinlikle hak etmiyor.

hakan günday 'ı da böylesi baştan savma bir işi kabul ettiği için buradan kınıyorum.

yayın evindeki tüm sorumlu o. çocuklarının da 7 sülalesini saygıyla anıyorum.

sizin yapacağınız işi sikeyim.

böyle düşünen kaç kişi var kim bilir. pejmürde herifler.
elimden gelse de sizin gibilerinin hakkından gelebilsem, ama yazmaktan başka yapacak bir şeyim yok.

resmen insanları mecbur bırakıyorsunuz.
hakan, sen de buna ses etmiyorsun madem, madem tuzun kuru;
okumuyorum amına koyayım.
eğer depresifseniz iyice sizi depresif moda sokacak ama hayatın salt gerçeklerini yüzünüze bir tokat gibi vuran kesinlikle ölmeden önce okunması gereken kitaplardan biridir. bir diğeri ise daha'dır.
kitap zaman zaman çok ağır ve depresif bir havaya bürünüyor ve okumakta zorluk çekiyorsunuz ama bazende yağ gibi akıyor satırlar. ne kadar bazen okurken zorlansamda kendine ait bir havası olan ve depresifliği yüksek bir kitaptı.
başucu kitabımdır. Ara ara raftan çıkarır rastgele sayfa açar ses kaydına alırım.
Başıymış ortasıymış denmeden her yerinden okunabilen, anlattığı bir olaymış gibi görülse de odağı içinde bulunulan durum olan kitap. ayrı bir yere konulması gerekli.

Çok severim, okumam gereken dönemler vardır, o zamanlar geldiğinde çıkarır okurum.
"Ölünce beni yüzüstü gömün. Çünkü yeterince gördüm"

Kinyas.
çok da "wowowowo" olmayan bildiğimiz yeraltı tarzı bir kitap.

hani ergenseniz ve ergenlik isyanınız topluma full mevki ilerliyorsa okuyup 1-2 saat etkilenirsiniz onun dışında hemen hemen "toplumun anasını sikym, şişkoym ve yalnızım, deli yalnızım, en d0ru benim,insanlardan kaçıyor yalnızım , yine yalnızım" gibi hiçbir felsefi bir derinliği olmayan benim "ters-kişisel gelişim" kitabı olarak adlandırdığım kitap.

Okusan da okumasan da pek bir şey kaybetmezsin,standart normal,banal.