1. 1.
  insanın metafizik güçleri ile doğaüstü sayılabilicek olayları yapmasıdır. Bazı kinezi çeşitleri:

  Telekinezi: Cisimlerin düşünce gücü ile hareket ettirilmesi.
  Kapıları kilitleyebilir kilitleri ellemeden açabilir, pencereleri açıp kapatabilir, camı eritebilir, ağır-hafif cisimleri oynatabilirsiniz.
  Biyokinezi: insanın psişik yöntemlerle kendi vücudunu evirmesi DNA'ları üzerinde değişiklik yapması. Göz renginizi değiştirebilir, yüksek süratle koşabilir, reflekslerinizi hızlandırabilir, eski hücreleri yenileyebilir, kaslarınızı geliştirebilir, vücudunuzdaki kalıcı hasarlardan kurtulabilirsiniz. Tıpkı Heroes filmindeki kız gibi. Adı Clare'di sanırım.
  Terrakinezi(Geokinezi):Beyin gücüyle toprağa hükmetme.
  Toprağı-taşı oynatabilir, depremler oluşturabilirsiniz...
  Sonokinezi: Beyin gücüyle ses dalgaları oluşturma-kontrol etme
  Ses dalgaları psi ball içine ses topları ve sesin etkileri: camların çatlaması, kulak zarlarının tahrişi gibi.
  Nekrokinezi: Canlı varlıkları öldürme. Ölü varlıkları hareketlendirme.
  Öncelikle öldüreceğiniz canlı hakkında anatomik bilgiye sahip olmanız lazım. Ondan sonra kurbağa, insan vb. canlıları öldürebilirsiniz ve ölüleri de hareketlendirebilirsiniz. Baya tehlikeli bunu denemeyelim bence.
  Pyrokinezi: Beyin gücüyle ateşe hükmetme
  Küçük-büyük ateşleri kontrol edebilirsiniz, yakıp söndürebilirsiniz.
  Aerokinezi: Beyin gücüyle havaya hükmetme
  Küçük-büyük fırtınalar oluşturabilirsiniz. Rüzgâr, fırtına çıkarabilirsiniz, durdurabilirsiniz.
  Elektrokinezi: Beyin gücüyle elektriğe hükmetme.
  Ellerinizden kıvılcım atabilirsiniz. Prizden elektrik çekebilir, etrafa elektrik atabilirsiniz. Elektronik devrelere zarar verip, işlemcileri yakabilirsiniz. Ampulleri karartabilirsiniz.(Olaya teorik açıdan bakacak olursak mikro işlemcilere veya elektronik devrelere zarar vermemiz bunu bilinçli olarak yapmamız sonucunda transistörleri sürebileceğimiz, elektronik devreleri yönetebileceğimiz manasına da gelir)
  Hidrokinezi: Beyin gücüyle sıvı haldeki maddelere hükmetme.
  Sıvı maddeler; dalgalar oluşturabilir, akımlar ve hatta girdaplar oluşturabilirsiniz ve dolaylı olarak bunların etkilerine de neden olursunuz.
  Fotokinezi: Beyin gücüyle ışığa hükmetme-ışığı yönlendirme.
  Genelde ışığı -fotonları- bükmeye yönelik işler yapabilirsiniz. Görünmez olabilirsiniz, cisimleri görünmez yapabilirsiniz. Görünmez olmak... Bunu sevdim.
  Umbrakinezi: Beyin gücüyle ışığı nötrleme-karanlığı yönetmeye denir.
  Gölgenizle oynar, ampulleri yakıp söndürürsünüz
  Magnetokinezi(Magnokinezi): Elektromanyetik ve manyetik alanları yönetme.
  Mıknatıslanan maddeleri bükebilirsiniz. Pusulaları bilinçli-bilinçsiz olarak etkileyebilirsiniz. Mıknatısları yönlendirebilirsiniz. Hoparlörleri bozabilir veya ondan istediğiniz sesleri çıkartabilirsiniz.
  Gyrokinezi: Yerçekimsel (kütle çekimsel) alanların kontrolüdür.
  Yerçekimini etkilersiniz.(nötrleme-tersine çevirme-güçlendirme)Bu yöntemlerle tavanda yürüyebilir, havalanabilirsiniz ve ikiz kulelerin tepesinden atlayıp yere yumuşak bir iniş yapabilirsiniz. Böyle bir yeteneğim olsaydı...
  Termokinezi: Bir cismi-maddeyi ısıtabilirsiniz.
  Maddelerde hal değişimlerine yol açabilirsiniz. Havayı ısıtıp konveksiyonel hava akımlarına neden olabilirsiniz kalorifer gibi.
  Cryokinezi: Bir cismi-maddeyi soğutabilirsiniz.
  Maddelerde hal değişimine yol açabilirsiniz. Havadaki su buharını yoğunlaştırabilirsiniz, suyu da dondurabilirsiniz. Su şart değil yeterince güçlü olursanız oksijeni bile sıvılaştırabilirsiniz.
  Lunarkinezi: Negatif enerjiye yöneliktir. insanların kızgınlıklarını-nefretlerini kendinize yükler ve bunu saldırıda kullanabilirsiniz.
  Karanlık toplar oluşturabilirsiniz. Başkalarından enerji çalabilirsiniz.
  Vitakinezi: Psişik tedavi yöntemleridir.
  Atmokinezi: Atmosfer olaylarını kontrol etmemizi sağlar. Bazı tekniklerinde yüksek aerokinezi bilgisi gerektirir.Atmosferin nemlilik derecesi, hava sıcaklığı basınç gibi faktörleri değiştirip, fırtınalar oluşturabilir ve yağmur yağdırabilirsiniz ve bu yöntemlerle yıldırım-şimşek çaktırabilirsiniz. (bulutlardan faydalanarak-dikkat edin tepenizdeki bulutlar birbirine sürtünmesin)Basınç değişiminden çabuk etkilenen romatizma hastalarını ve basınç değişiminde burnu kanayan insanlara zarar verebilir, onlara fayda sağlayabilirsiniz.
  Chronokinezi: Zamanı b elli bir ölçüde yavaşlatıp hızlandırabilirsiniz.
  Chrono-telekinezi: Kendiniz dışında kalan hayvan ve insanlara zamanda -yine belli bir ölçüde- yolculuk yaptırabilirsiniz

  Tabii bunları yapabilmek için bayağı bir emek gerekiyor.
  7 -1 ... hani olmaz ya tut ki oldu
 2. 2.
  dubrokinezi: götüyle dünyaları devirme gücü.
  ... elimde belgeler var
 3. 3.
  (bkz: x-men lan bu)
  ... somut
 4. 4.
  Pirokinezi: Düşünce yoluyla yangın çıkarmak.

  (bkz: firestarter)

  faizkinezi: Faiz lobisinin Türkiye'deki otu boku karıştırması.
  1 ... asuregibisurat
 5. 5.
  Biyokinezi: dna üzerinde değişiklik yapıp dış görünüşün değiştirilmesi. Harika birşey değil mi?
  ... kavruk kahve
 6. 6.
  astral seyahatte kinezi çeşitlerinden biri olarak görülür.
  ... parcali fasizani
 7. 7.
  Beynimizi olağanla sınırladığımız için yapamayacağımızı sandığımız doğa üstü görülen eylemler. Halbuki herhangi bir kimse yeterince uğraşarak pek tabii yapabiliyor. Mesela ben yıllar önce hava akımı olmayan odamda küçük bir mumun alevini sağa ya da sola eğip öyle kalmasını sağlayarak giriş düzeyde pyrokinezi yapıyordum ve çok mutlu olup videoya çekmiştim. Telefon da sürme kapaklı kırmızı bir nokiaydı hatta. O heyecanla anneme babama izletmiştim ve nefesin gelmiştir, olur öyle deyip önemsememişlerdi. Halbuki kafamı alev hizasından aşağıda tutup hiçbir şekilde hava etkisine maruz bırakmamaya özen gösteriyordum. Zaten nefes gelse alev titrer, yatık bir şekilde kalmaz ki. Belli ki ailem böyle şeylere vaktimi harcayarak kafayı yememden falan korkmuştu. Ama tabii hevesim kırılmıştı ve devam etmemiştim. Şimdi düşününce keşke etseymişim, belki bir işime yaramayacaktı sadece bir iki yakın arkadaşıma ufak numaralar yapıp eğlenip geçecektim ama herkesin uğraşmadığı ve ruhu dinlendiren bir hobim olmuş olacaktı. Kim bilir belki ufak cisimleri hareket ettirip küçük çaplı kalp krizleri de yaşatabilirdim insanlara. Asla bilemeyeceğiz.
  2 -2 ... yggdrasil