bugün

tadı erimiş dondurmaya benziyor.
(bkz: orgazmik yiyecek)
Simdi yedigim ve yine yeni yeniden yemek istedigim kinder tatlisi.
gece gece iyi gelendir.
ağızda eriyen müthiş kinder diliminin bütünüdür. favorimdir.
Son kullanma tarihi geçince küflenen bir garip besin.
glukoz fruktoz surubu barindiran "atistirmalik". lan oglum bir de bu cikolatayi cocuklara atistirmalik diye reklam donduruyorlar. ayip ya amina koyayim ayip. tamam sorumsuz milletiz, yedigimize ictigimize bakmiyoruz ama direkt cocuklara hitap eden glikoz surubu iceren bir urunu "masum atistirmalik" diye tanitmak neyin nesi siqiqler. almayin, cocuklariniza hic almayin. biliyorum guzel bir tadi var ama degmez.
güzel ama pahalı.
bir süt dilimi değil.
Yerken duygudan duyguya girdiğim bir tek ölmediğim nimet.
süt dilimi ile çok karıştırılan yiyecek.
sabah kahvaltım olarak bana yeten güzel tadı olan besin.
-anne bi fikrim var, şarkıcı olup hepinizin ağzına sıçıcam.
Tartışmasız en iyi soğuk atıştırmalıktır. iki kek dilimi arasına süt dolgusu ve dışında çikolata kaplaması ile mikemmeldir.
bir tane yemekle kesmeyen, yiyecek. yedikçe yiyesi geliyor insanın 4-5 tane birden almak lazım.
bir haftadır hunharca yedikten sonra paketini okuyup kalori miktarını gördüğüm çikolatamsıdır. an itibari ile son kez yiyorum.
Cok tatlis bi yiyecek.
Kinderin en sevdiğim , yeğenciklerimle kavga ettiren ürünüdür.
bir süt dilimi deyildir.
hiç yemediğim bir yiyecektir.
Markette üstüne atlanan, kasaya gitmeyi beklemeden, hunharca açılıp yiyilendir.
Ambalajı, kasiyere okutuyoruz tabii ki.. Bu önemli...
görsel

türkiye'de palm yağı, glikoz ve fruktoz şurubuyla yapılan, avrupa'da gerçek şekerle, ve tereyağı ile yapılan üründür.

bunu çocuklarına yediren aile, çocuklarına kötülükten başka bir şey vermiyordur.

edit: yedikçe yemenize neden olan şey glikoz ve fruktoz şurubudur. Bu ürün içerisinde hiç bir lif kaynağı içermediği için size tokluk hissi vermez ve yediğiniz şeyden tekrar yemenize sebep olur.
Soğuk yenmesi güzel olandır. Evet.
Çocukluğumun güzide gıdası. Vay amk, duygulandım. Çıkıp bir Tekel'in birisinden alacağım hatta şimdi.
çıktığından beri ilk kez yedim az önce. o da a101 indirimde gördüm öyle aldım. tadı çok güzelmiş amk. bitmesin diye gıdım gıdım yedim. zengin çocuğu gibi hissettim lan. yaşayan bilir.

görsel