1. 1.
    Yıllardır kindar olmak şöyle kötüdür böyle kötüdür diye öğrettiler. Uzun deneyimlerim sonucunda fark ettim ki kindar olmanın başkalarına zararı olsa da kişinin kendisine bir hayli faydası vardır. Başkalarına gelince zaten kimsenin umrunda değilsiniz swh.

Yediğiniz Kazıklardan sonra ya canım sağ olsun diyip affedip geçiyorsanız ikinci bir kazığı da yemeğe hazırlanın. Üzg gerçekler.

Edit:ikinci şans diye diye çok kazık yedim ordan biliyorum.
    6 -4 ... loveneverdies
  2. 2.
    insanlardan uzaklaşıp kafa dinlemektir. gayet güzeldir.
    ... captiain black
  3. 3.
    Kindar olmanın, ne bedene, ne ruha ne de herhangi bir unsura zerre kadar faydası vardır.
    Olumlu her duygu ve enerjiyi hunharca emikler.

Kendinize zarardır.
    Hastalıklara davettir.

Vereme, kansere, tifoya, uyuza, kuduza, her türlü musibete kapı aralar alimallah!

Uzak durun.
    Affedin, salın gitsin...

Edith Piaf:
    Hangi ara bu kadar kötü oldunuz, ne yaşadınız, eyy eksileyen mavi jojoba taneleri?!
    1 -8 ... zeytinyagli dolma kalem
  4. 4.
    iri tutar, diri tutar.
    1 ... kudurtanbazlama
  5. 5.
    kindar=çomar (bkz: dindar ve kindar nesil yetiştireceğiz)
    -4 ... laynestaley
  6. 6.
    Ancak kendine güvenmeyen asalaklar kindar olur. Faydası yoktur. Kindar insanlardan kesinlikle uzak durun. Ucu size dokunur. Evet

Edit: ha bazı istisnalar vardır teröristler gibi. Onlara karşı kininiz hep diri kalsın.
    2 -2 ... kokontomokonto
  7. 7.
    Kindar olmak ile intikamcı olmak ve affedici olmak birbirinden tamamen farklı kavramlardır. Kişi affedip kini ile yaşamaya devam da edebilir. Karşı taraftan aldığı enerji kinini yok eder veya daha da körükler. Kinin zararı sadece kişinin kendinedir. Ruhsal bir çöküntüdür o da. Bazen de gözlerden düşen döküntü. Swh.
    ... alfa laval
  8. 8.
    şayet kuru kuruya bir kindarsan, kendi kendini s*kersin kimse fark etmez bile bunu. kendini s*ktiğinle kalırsın sadece.

kindarlığını fiiliyata dökerek karşı tarafa onun o an üstesinden gelemeyeceği türden bir zarar verebiliyorsan ne âlâ.

sana kötülük yapan bir kahpeyi asla unutma ve affetme ! ona komplolar düşün, tuzaklar kur, bunun bir yolunu bulup hayata geçir ve ardından işini bitirip rahatla. ya böyle bir kindar ve ol, yada tavuk gibi götünün üstüne oturup hâyâl kur ! seçim senin ! ya savaş, ya kaç, yada teslim ol !

*not: dünyada kindar olmayan insan yoktur. her kim ben kindar değilim diyorsa, sadece dili öyle söylüyordur emin ol bundan ve sana bunu söyleyen o insan sana öyle bir zarar verir ki, gördüklerine inanamazsın !

konuya dönelim, kindarlık kötü değil, kötü olan, senin o fikre neden ve kim tarafından sürüklendiğin. yâni aslında kötü olan kindarlık değil, senin o hisse kapılmana neden olan ve sana yapılan kalbini kıran o yaşatılanlardır asıl kötülük olan.
    2 ... kiss kiss bang bang