bugün

(#25607400) net bir şekilde görülendir hayatı boyunca boşanmayacak bir insan görüyorsunuz. * * **
Palavradir. ilişkileri çözmekten ziyade evlilik deyince topuklarına vura vura kacan bencil, gunumuz erkeginin zoru gorunce kacmasina iyi kilif uydurmus. Mesele sorumluluk almak ise, babam 12 yaşında çalışmaya başlamış, 18 yaşına geldiğinde sahip olduğu hayat tecrübesi, sorumluluk duygusu şimdiki 18lik bebelerle kıyaslanamaz bile. Çoğumuzun babası da dedesi böyleydi. Çoğu o yaşlarda evlenip yuva kurdu, ustelik o zaman calisan kadınlarin sayisi cok daha azdi. Erkegin evlilikten kacmasinin sebebi erkeğe yüklenen sorumluluğun büyüklüğü ise hepsinin evlilikten kaçması gerekirdi, en azından 30lu yaşlara kadar evlenmezlerdi. Yani o cesur erkeklerden iste bunun gibi "erkek o durumda sevse de kaçar sevmese de" diyecek kadar korkak ve ezik erkeklere evrildiler artık.

yillardir kadına yüklenen misyonun sadece namusunu korumak olduğunu söylemesine ise yorum bile yapmak istemiyorum. Sadece nasil bir cevrede yetiştiği hakkında bize büyük ipuçları vermiş bu cümleyle.

Normalde tespitleri böyle uzun uzun değerlendirilecek biri de değil ama nick altıma gelip gidip bir şeyler gevelediginden hafiften ayar oluyorum yeri gelmişken gömeyim biraz dedim. ilişkileri çözmusmus, sorumluluk almaktan kacan ezik bir turk erkegi işte.