1. 1.
  Amerikan icadı bir bölümdür.pek çok alt grubu vardır, oldukça zor bir bölümdür. proses, polimer, biokimya, petrokimya alt gruplarından bir kaçıdır.
  3 -1 ... lor
 2. 2.
  Kız popülasyonu diğer mühendisliklerin aksine çok fazla olan bölüm.Hepsi parfümdü,kozmetikti biyerlere kapak atma peşinde... (bkz: yavaş)
  4 -1 ... ramirez
 3. 3.
  *geride bıraktığım iki yıl boyunca kan kusturtan, yok ödevmiş, yok projeymiş, yok chemical plant'miş, yok rapormuş insanların annesini ağlatan, geleceği her zaman var olan meslek. ingilizce okunması makbuldür ve yanında mutlaka almanca gerekmektedir. eğer lab.larla dolayısıyla kimyasallarla haşır neşirseniz her an bi tarafıma bişey olacak korkusuyla elleriniz titreyerek deneyleri yaparsınız. korkutur bir yandan da şaşırtır.. böyle bir bölüm işte **
  4 ... whatawickedgametoplay
 4. 4.
  şu anda 1. sınıfında okuduğum bölümüm. Hepimizin annelerini şimdiden üzen ileride 'abi naapçaz biz yaa' dedirtmesi muhtemel bir bölüm *

  aylardan sonra gelen edit: yanılmamışım. imdaaaaatt!!!
  4 ... statik smiley
 5. 5.
  Kökeni petrol endüstrisine dayanır, ham petrolün işlenmesi ve geniş çapta ve çeşitlilikte üretim yapan rafinerilerin sayısının artmasıyla, bu tesislerin dizaynını yapıp verimliliğini artıracak kimya da bilen mühendislere ihtiyaç hasıl olmuştur. ilk olarak MIT de açılan bölüm hala course x adıyla anılmaktadır. Kimya mühendisliğinin ayrı bir mühendislik dalı olarak benimsenmesi ve kimyacılardan da ayrılması için en büyük çabayı George Davis harcamıştır, mesleğin babası diyebiliriz.
  Bugün herhangi bir tür kimyasal olayın gerçekleştiği tesisin plan proje safhasından başlayıp dizaynına daha sonra yönetimine ve ekonomisine kadar herşeyiyle ilgilenmek kimya mühendislerinin işidir.
  Kısacası pozitif bilimlere hakimiyet,dizayn-tasarım-yetenek,programlama bilgisi,yabancı dil,ekonomi bilgisi kimya mühendisinin olmazsa olmazlarıdır..
  Lütfen kimyacılarla karıştırmayınız,onların da çok saygı duyduğumuz bir işleri var,kendileri bilim insanları olurlar,bizse onların keşfettikleri şeylerin en verimli kullanımı geniş çapta üretimi ve piyasasıyla ilgileniriz.
  4 ... maruska
 6. 6.
  (bkz: organik kimya)

  (bkz: ağlatan şarkılar)
  4 ... balyancho
 7. 7.
  beni de bünyesine katan oluşumdur.bölümde zevkli yanları yok değildir ancak sıkıntılı yanları da epeycedir.yan binalardaki inşaat,bilgisayar,makine vs gibi erkek öğrenci sayısı fazla olan mühendislik bölümlerince "aga bana kız arkadaş ayarlasana" tarzi cümlelerinin öğrencileridir çoğunlukla.mühendislik söz konusu olunca her mühendis gibi calculus mağduru olmuşlardır."mezun olunca napcan sabun mu yapcan.?" ve "şimdi siz kimyager oluyorsunuz mezun olunca değil mi.?" sorularını duymaya alışkın ancak her duyduklarında da sanki ilk defa duyuyormuşcasına kızmaya meyilli öğrenci topluluğudur.
  2 ... sessizamaderinden
 8. 8.
  mezunlarına iş garantisi olan nadir bölümlerden.
  hiç iş bulamadın eroin imalatçıları havada kapar.
  15 ... happylover
 9. 9.
  cok pis kokar...
  1 ... vilisipidist
 10. 10.
  mezun olmanın deveye hendek atlatmaktan daha zor olduğu, okuduğun süre zarfında gençliği çürüten, okurken gezenleri

  sadece izleyip, iç geçirmene neden olan bölüm...
  1 ... magmaa