bugün

aşktan gözü kör olmuş birine verilebilecek en güzel tavsiyelerden birisi.
insanın kendini kontrol ederek uyamacağı öğüt ama sevdikten sonra daha mantıklı düşünerek makul düzeye indirgenebilecek durum.
hatırla sevgili dizinde çok iyi örnekleri olan aşktır. yasemin ile ahmet ve deniz ile defne. çok duygusal ve özlem içinde geçen sevdalardı.
- kimseyi yokluguna dayanamayacak kadar cok sevme
+ bu nasihat için geç kaldın be usta !!!
"madem ölücez o halde yasamayalım" tadında bir önerme. bırakın sevin dostlar bu kadar kasılmanın anlamı nedir? hem mutlu olun hem acı cekin hayat böyle daha güzel demedi demeyin..
verilebilecek en faydalı öğüt.
zaten kimse yokluğuna dayanılamayacak kadar sevilemeyeceği için gereksiz öğüt. yanılsamalarından sıyrılıp mantığını ön plana alan birey ihtiyaç duymaz kısaca bu öğüde.
gereksiz bir tavsiyedir.

analar evlatlarının yokluğuna dayanıyor, daha büyük sevgi var mı?

"sen olmazsan yaşayamam" diyenler vardır ki, neremle güleceğimi şaşırıyorum.
gerek yoktur, değerince sevmek yeterlidir. aksi durumda ne dünya dönmesini durduruyor, ne de günler geceler duruyor, herşey ama herşey aynen devam ediyor. günümüz bencillik dünyasında böylesi sevilecek insan kaldı mı zaten? seni tamamlayan, yanında duran...
birine kendini adamış, ona tüm kalbiyle bağlanmış bir insan için artık çok geç olan uyarı cümlesi.
yine de kalp bu söz geçiremiyorsun ki şeklinde cevap verilecek cümledir.
mantıklı bir tavsiye. bir o kadar da gerekli , ciddiye alınası . ama ne yazık ki ;

(bkz: gönül ferman dinlemez)
iliskiye baslarken bitisler dusunulmediginden, nasihat olarak kalmaya mahkum bir soz. kalbimize hukmedebilme yetenegimiz olsaydi, husranla sonuclanan iliskilerimiz de olmazdi. gozun baska hicbir seyi goremeyecek kadar cok severken, onun yoklugunda ne hale gelecegini onceden dusunen var mi ki hic?
eğer aşk konusunda insanlar mantıklı davranabilseydi adı zaten aşk olmazdı sanırsam. kulağa küpe olsun diye verilen bir tavsiyeyi geçmez malesef.
bunu çok sevdiğiniz sevgilinize der misiniz diye soru sorulası öğüt.

yokluğuna dayanamayacak kadar çok sev, insan en çok severken yaşıyor. yokluğuyla başbaşa kalırsan düşünürsün. nasılsa herkes herkessiz yaşar; bazen çok güç olsa da.
Günümüzde yok olan bir duygu olmakla birlikte,özellikle şimdiki yıllarda ölen bir insanın bir yıl içerisinse unutuldunu düşünürsek nesli tükenmekte olan bir duygu olarakta adlandırabiliriz .
Söylemesi kolay olan fakat uygulamada çoğu insanın başarısız olduğu öğüt.

Sevgi anlayışı kişiden kişiye değişir.

Sevgiliyi seversiniz, bir gün yabancı olur.

Arkadaşı seversiniz bir gün elbet başka arkadaşlıklarla kaybolur gider.

Ama anneyi?

Anneyi nasıl sevmemeli?

Yokluğuna dayanılamayacak kadar hem de?

Ben yapamıyorum arkadaş. Sevmişim elimde olmadan.

Deli gibi seviyorum.

Dayanamıyorum.

Özlüyorum.

Bir daha asla göremeyecek olmak kahrediyor.

Boş geliyor her şey.

Sevdim, dayanamıyorum. Ötesi yok.

Bir faniye değer vermek, ona bağlanmak çok yanlış. Bunu beynim kabul etse de kalbim, ruhum kabul etmiyor.

Edemiyor.
güncel Önemli Başlıklar