1. 1.
    Değişmeyen gerçekliktir. Kendisi olan insana kimse değer vermez. Seni sen yapan değerlerin dışında, diğer insanların hoşuna giden veya seni çekici kılan bazı sebepler vardır.

Aile ortamında bi doktora verilen değer ile marangoza verilen değer, en bariz örneğidir.
    4 ... yahigewrovski
  2. 2.
    ben insanlara benlikleri için değer veriyorum. ama öyle korkmuşlar ki kimse kolay kolay içini göstermiyor.
    4 ... nammu
  3. 3.
    güzel bir sitem.

hep diyorum insanları parçalayarak seviyoruz diye. bir parçasını tutup beğeniyoruz o kadar. bunu her alanda yapıyoruz kötü derken de iyi derkende. bir insanın tek bir özelliğine bakıp çok iyi insan ya da işimize gelmeyen özelliğinden kötü insan diyoruz.

hepsini bir kenara bırakıp bir kişiyi işimize gelen yanlarından ya da işimize gelmeyen yanlarından yorumlamak yerine gerçekten o kişinin kim olduğunu anlamaya çalışıp öyle sevip sevmemeye karar verip ona değer versek ya da verseydik daha güzel olurdu.
    3 ... keyf kahyasi
  4. 4.
    Aslında ben tam tersini düşünüyorum. Özel benliğine değer verecek bir şey bulamadığımız zaman o insanda meslek kariyer para vs arıyoruz. Ne doktor adamdı dediğim kimse olmadı tamam cümle biraz saçma olabilir kabul.anlatmak istediğim şu ne iyi insandı deriz hep. Çok iyi insan, güleryüzlü vs gibi sıfatlardan sonra meslek beraberinde gelir dikkat ederseniz. Ilk olarak insanî özelliklerimizle bir yerde var oluruz sonra mesleklerimizle.
    ... irradiance