bugün

kim nasıl bir ş y kanitlayabilir birine ancak inandırır.bunun aksini kanitlayabilir miyiz?
Başlığı açan k*rd bir realite demiş ama ne bir makale,kaynak,araştırma ortaya atmış sonra "gerçeği yazdık bak savunduğunuz çürük" diyor

Benim senin iddiana karşı çıkmam için senin ortaya bilimsel kaynak lazım

(bkz: sıvamak)
e-devlette açılan yeni hizmet 'soy kütüğü çıkar'dan haberi olmayan yazar beyanıdır.
(bkz: türk tarih tezi)
safkan hiçbir ırk zaten yoktur. bir ırkın safkan olması için belli bir bölgeyle sınırlandırılmış ve sadece bu bölge insanıyla belli bir dönem üremesi lazım. oysa değişen sınırlar, kurulan imparatorluklar, küreselleşme gibi durumlar bunu kırıyor. kendi dışında biriyle evleniyorsan halkın heterojen olur ki bu tüm toplumlarda olan bir şeydir. ırkçılar bunu anlamış olacak ki olayı kültür milliyetçiliğine çektiler ancak bu da saçmaz. hemen hemen tüm kürtlürler bir ırkın doğrudan inşası değil farklı kimliklerle dönem dönem bir araya gelerek oluşturduğu sentezdir.
safkan hiçbir ırk dünya üzerinde yoktur. genetik benzerliklerin yakın veya uzak olduğu durumlar olabilir buna bir şey diyemem ama tüm genlerden farklı başlı başına bir ırk falan yoktur.
(bkz: okuyanın kafasını sikiyim)
1000 yıldır kabile gelenekleri olan bir yerde yetiştim türk tarihinde ailemizinde adı geçer ve geleneklere göre kimse kabile dışından evlilik yapamaz asırlarcada böyle devam etmiş.
Ben ortaokuldayken tarih kitabında bizim köyün mezarlığının fotoğrafı vardı Ayrıca kısa boylu çekik gözlüyüz.
Ha bin yıl önceki ailenin reisi moğolmuş orası ayrı.
kimse safkan ... olduğunu ispatlayamaz. şimdi o üç noktaya istediğin ırkı yazabilirsin canım kardeşim, doğrudur.
ama ben kendimi türk hissediyorum. bunu ispatlayabilirim. bundan da gurur duyuyorum.
Amına soktuğum oğlu sende safkan kürt olduğunu kanıtla

Günümüzde türkçüler dahi safkan olduğunu iddia etmiyor ibne dna,kan milliyetçiliği yapan sizlersiniz

Burada anlatıyoruz anadolu ya gelirken irani kavimler geldi diye sonra moğol boyları geldi diye

Çok uzak değil yakın tarihte kafkas,balkan toplumları geldi diye yazıyoruz

Lakin kendi kökenine bakmadan türkün türklüğünün derdine düşmüş kürt

Amına soktuğum oğlu cumhuriyet kurulunca birçok süryani,techirden kaçan ermeni,baskıya uğrayan türk kendine kürt diyor

Minorsky adlı kürdolojinin babası bile kürtlerin armenoid,semitik,turanid,mongoloid,pontid,anatolid gibi diger irani kavimlerde görülmesi imkansız olan fenotipler var diyor,kürt kelimesi de zaten fars/irani ve araplar tarafından "dağlı" veya "göçebe" olarak kullanıldı bu yüzden etnik bir şey ifade etmiyor diye not düşüyor

Sen ilk önce türkün türk olmamasıyla değil sen hangi ırktansın onu çöz sonra türklere bok atmaya çalışırsın.
bismillah

işte bu yüzden milletten önce ümmet gelir.
Kendine amerikalıyım diyene hastir gözlerin çekik çinli sin desen ne yazar. Kim ne olmak istiyorsa o dur. Solcu bi dallama vardı iş yerinde annesi göçmen babası urfalı arap ama kendisine kürt diyordu. Annesi arapça ve Kürtçe bilmez babası arapça kürtçe öğretmemiş kendisi de kürtçe bilmiyor ama kürdüm diyordu kendine. Şimdi bu adama safkan kürt değilsin desek eşyanın tabiatına ters.
işin sonu ademe dayanıyor manyak mısınız türklük bir hissiyattır.