1. 1.
  Evet Tanrı olsaydı dünyada bu şekilde adaletsizlikler olmazdı. Mesela sen birşeyi çok istiyorsun olmasını istiyorsun ama olmuyor ve başka biri geliyor hiçbir çaba sarfetmeden senin o çok istediğin şeye aniden sahip oluyor dolayısıyla bu tanrının varlığıyla değil rastlantılar sonucu oluyor. Tanrı sadece insanlar dünyada hata yapmasınlar yoksa cehennemde cezalandırılırlar diye insanlar tarafından uydurulmuş hayali bir yaratıcıdır.
  2 -5 ... possibleresponse
 2. 2.
  yukarıdaki adaletsizlik tanrıyla değil kapitalizmle alakaldır,
  fakat tanrı bunu göz yummaktadır.
  1 ... napesend
 3. 3.
  Bu dünyaya imtihan için gönderildiğimizi unutmayalım. Bunun yanında düşünme ve seçim yapma özelliği verildi. Bakın imtihan diyorum. Nefis, merhamet, bencillik vs imtihanı
  3 ... depozitolupetsise
 4. 4.
  (bkz: korkarım cevabı beğenmeyeceksin)
  ... vatansever terorist
 5. 5.
  Adaletin tam tecellisi ebedi alemde gerçekleşecektir.
  Aksine, tanrının olmadığı ve yapılanların kar kalacağı düşünüldüğünde bu adaletsizliğe nasıl katlanılabilirdi ?
  1 -1 ... gravedigger
 6. 6.
  Tanrı diye birşey yoktur derken, elleri kolları olan kulağı ağzı olan 5 duyu organıyla algılayabileceğimiz bir varlıktan bahsedersen haklısın diyebilirim ve eğerki sen diyorsanki yoktur haklısın çünki senin için yokturki o yüzden diyorsun. Birbaşkasıda vardır diyorsa oda haklıdır çünki onun için vardırki vardır. Bu senin tanrıyı nasıl düşündüğünle alakalı. Tamamen sana ait vede kimseninde kusura kalma gibi lüksü yoktur olmamalıdır. Benim için tanrı kavramı dini görüşlerden tamamen farklı olup bizi insan kılan düşünce ve duygularımızın mantık boyutunu aşan esrarengiz boyutudur. Kolayca herbirşeyin başlangıcı diyebilirim (benim için). Dinler konusunda’da olurda tesadüf yaşam olan başka bir dünya bulunursa, orada bize benzer varlıklar olursa, onlarında bir kitabı veya benzeri olurda onun içindede gökte bir mavi gezegende şu şu şu insanlar tanrı tarafından gönderilmiştir diye bahsesilirse işte o an yaşıyor olursam yada olursak hiç düsünmeden tövbe et imana gel derim. O zamana kadarda sanırım bu şekilde vardır yoktur diye geçinir gideriz. Ha bide öyle birşey var ise o zaman onlarda bizi aramaya çıkmışlardır zaten gelmeleride heran olabilir. Çay koyayım.
  ... ersen020
 7. 7.
  Biz kusura bakmayiz kardes de yukarisi icin ayni seyi soyleyemeyecegiz.
  2 -4 ... nocountryforoldmen
 8. 8.
  Normal bir cümle. Böyle söyleyen birine musluman olan kişi küfür ediyorsa yapmaması gerek. Kuran da inanmayanlara kurt etmeyin der.
  1 -1 ... mandirafilozofu
 9. 9.
  Yok canım ne kusuru. Bir fikir.

  Biride çıkmış yok tanrı çok Allah bir tane demiş. Aklı evvelallah Arapça kökenlidir. Türkçesi ise tanrıdır.
  1 -1 ... portatif
 10. 10.
  yaratıcıyı reddeden yazar beyanı.

  Keşke ailevi sorunlarını ve maddi durumunuda yazsaydı. Sebebini anlamış olurduk.
  5 -1 ... pink pussy