bugün

Evet Tanrı olsaydı dünyada bu şekilde adaletsizlikler olmazdı. Mesela sen birşeyi çok istiyorsun olmasını istiyorsun ama olmuyor ve başka biri geliyor hiçbir çaba sarfetmeden senin o çok istediğin şeye aniden sahip oluyor dolayısıyla bu tanrının varlığıyla değil rastlantılar sonucu oluyor. Tanrı sadece insanlar dünyada hata yapmasınlar yoksa cehennemde cezalandırılırlar diye insanlar tarafından uydurulmuş hayali bir yaratıcıdır.
yukarıdaki adaletsizlik tanrıyla değil kapitalizmle alakaldır,
fakat tanrı bunu göz yummaktadır.
Bu dünyaya imtihan için gönderildiğimizi unutmayalım. Bunun yanında düşünme ve seçim yapma özelliği verildi. Bakın imtihan diyorum. Nefis, merhamet, bencillik vs imtihanı
Tanrı diye birşey yoktur derken, elleri kolları olan kulağı ağzı olan 5 duyu organıyla algılayabileceğimiz bir varlıktan bahsedersen haklısın diyebilirim ve eğerki sen diyorsanki yoktur haklısın çünki senin için yokturki o yüzden diyorsun. Birbaşkasıda vardır diyorsa oda haklıdır çünki onun için vardırki vardır. Bu senin tanrıyı nasıl düşündüğünle alakalı. Tamamen sana ait vede kimseninde kusura kalma gibi lüksü yoktur olmamalıdır. Benim için tanrı kavramı dini görüşlerden tamamen farklı olup bizi insan kılan düşünce ve duygularımızın mantık boyutunu aşan esrarengiz boyutudur. Kolayca herbirşeyin başlangıcı diyebilirim (benim için). Dinler konusunda’da olurda tesadüf yaşam olan başka bir dünya bulunursa, orada bize benzer varlıklar olursa, onlarında bir kitabı veya benzeri olurda onun içindede gökte bir mavi gezegende şu şu şu insanlar tanrı tarafından gönderilmiştir diye bahsesilirse işte o an yaşıyor olursam yada olursak hiç düsünmeden tövbe et imana gel derim. O zamana kadarda sanırım bu şekilde vardır yoktur diye geçinir gideriz. Ha bide öyle birşey var ise o zaman onlarda bizi aramaya çıkmışlardır zaten gelmeleride heran olabilir. Çay koyayım.
Yok canım ne kusuru. Bir fikir.

Biride çıkmış yok tanrı çok Allah bir tane demiş. Aklı evvelallah Arapça kökenlidir. Türkçesi ise tanrıdır.
yaratıcıyı reddeden yazar beyanı.

Keşke ailevi sorunlarını ve maddi durumunuda yazsaydı. Sebebini anlamış olurduk.
Valla olduğunda sorun olmuyor. Sana yoksa senin adına üzüldüm. Tanrısızlık aşağılık bir duygu.
(bkz: tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok)

Tam böyle bir durum işte. Haberi var ama üzülme.
güncel Önemli Başlıklar